تابلو سازی

تابلو فلز ساده

نصب تابلو فلز ساده

تابلو فلز ساده نوعی تابلو تبلیغاتی است که به میزان زیادی در مکان های مختلف از جمله انواع کسب و کارها و همچنین مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع تابلو از جنس آهن، مس، استیل و سایر متریال ها ساخته می شود.

گاهی برای ساخت تابلو حروف فلز، از ترکیب فلزات مختلف استفاده می شود. اگر دوست دارید بدانید تابلوهای فلزی چطور ساخته می شوند، چه ویژگی هایی دارند و کاربرد آن ها چیست؟ تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تابلو فلز ساده

نصب تابلو فلز ساده

برای نصبت این مدل تابلوها، از روش های جالبی استفاده می شود. برای مثال استفاده از زنجیر یا چسب مایع رایج ترین روش های نصب تابلوهای فلزی هستند.

گاهی وقت ها از چسب دو طرفه یا پایه ال برای نصب تابلو استفاده می کنند. در بعضی از مکان ها هم بسیار دیده شده است که از پایه استیل استوانه ای شکل برای نصب تابلوهای فلزی استفاده شده است.

کاربردهای تابلو فلز ساده

استفاده از تابلو فلز ساده در بسیاری از مکان ها رایج است و اگر دقت کرده باشید خودتان هم متوجه این نکته می شوید. به هر حال مکان هایی هستند که بیشترین استفاده از این نوع تابلو را دارند. در ادامه به صورت لیست برای شما ذکر کرده ایم:

 • سر در اتاق ها
 • راهنمای طبقات
 • تابلو اداره ها
 • بیمارستان ها
 • تابلو هشدارهای ایمنی
 • سر در مغازه
 • هتل
 • فرودگاه
 • کارخانجات
 • تابلو خروج و ورود
 • مراکز تجاری
 • ساختمان ها

نصب تابلو فلز ساده

تابلو فلز ساده چه ویژگی هایی دارد؟

سوال مهمی که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید این است که تابلوهای فلزی چه ویژگی هایی دارند؟ ویژگی خوب این مدل تابلوها در وهله اول قیمت مناسب آن ها است.

اگر نمی خواهید هزینه زیادی بابت تابلو پرداخت کنید، می توانید تابلو فلزی سفارش دهید. این مدل تابلوها نسبت به سایر تابلوها مانند چلنیوم، قیمت مناسب تری دارد.

درضمن اگر دوست دارید که تابلو موردنظر زیبایی خاص خودش را داشته باشد، می توانید مدل حروف برجسته را سفارش دهید. لازم به ذکر است که تابلوهای فلز ساده از مقاومت بسیار خوبی برخوردارند و همچنین دوام بسیار زیادی دارند. بنابراین به مدت طولانی می توان از آن ها استفاده کرد.

ویژگی دیگری که در تابلوهای فلزی دیده شده رنگ آن است. اگر دوست دارنگ آبی می باشید از فلز گالوانیزه برای ساختن تابلو استفاده کنید. گالوانیزه مقاومت زیادی در برابر خوردگی و زنگ زدن دارد. همچنین طول عمر بسیار بالایی هم خواهد داشت.

بعضی از افراد ترجیح می دهند که تابلو خود را به رنگ کوره ای سفارش دهند. اگر شما هم دوست دارید چنین تابلویی سفارش دهید، تنها در یک صورت این کار را انجام دهید. آن هم وقتی که تعداد حروف تابلو شما زیاد باشد.

سفارش تابلو رنگ کوره ای برای تعداد حروف کم، مقرون به صرفه نیست و هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. فراموش نکنید که اگر می خواهید تابلو خود را از نوع استیل سفارش دهید، دو نوع استیل اصلی و غیراصلی داریم.

استیل اصلی، هیچ وقت به آهنربا وصل نمی شود. در حالی که اگر آهنربا را به استیل غیراصل نزدیک کنید، به آن می چسبد. ویژگی خوب دیگری که در تابلو فلزی دیده شده این است که به راحتی کثیف نمی شود و در صورت کثیف شدن به راحتی تمیز می شود.

تابلو فلز ساده چه ویژگی هایی دارد؟

مراحل ساخت تابلو فلزی

برای ساخت تابلو فلزی در مرحله اول، طرحی که مدنظر مشتری است، ایجاد می شود. بعد از آن نوبت به مرحله دوم کار می رسد. در مرحله دوم، برشکاری انجام می شود.

به این معنی که حروف از قبل طراحی شده، حالا برش داده می شوند. برای برش دادن حروف از قیچی یا دستگاه استفاده می شود که طبیعی است. استفاده از دستگاه برای برشکاری، بسیار بهتر است. چرا کار دقیق تر انجام می شود. استفاده از دستگاه معمولا هزینه بیشتری نسبت به برش با دست دارد.

برای برشکاری از دستگاهی به CNC استفاده می شود. با استفاده از لیزر حروف مورد نظر برش داده می شوند. استفاده از دست، زمان برش را بسیار کاهش می دهد و لبه های حروف را صاف بدون هیچ ناهمواری برش می دهد.

بعد از اتمام برشکاری نوبت به آماده سازی لبه ها می رسد. این لبه ها را با استفاده قلع به حروف می چسبانند. اگر تابلو فلزی با رنگ کوره ای باشد، برای چسباندن لبه از زرجوش استفاده می شود.

مرحله آخر کار شامل سمباده زنی اطراف حروف تابلو می شود. به این صورت که برای از بین بردن لبه های تیز دور حروف از سمباده زنی استفاده می شود. به این ترتیب تابلو مدنظر مشتری آماده نصب است.

برای نصب تابلو هم معمولا، تابلوساز این کار را انجام می دهد یا در صورت تمایل مشتری، خودش تابلو را نصب کند. ولی معمولا کار نصب تابلو هم توسط تابلوساز انجام می شود.

مراحل ساخت تابلو فلزی

روشنایی تابلو فلزی

در صورتی که مشتری تمایل داشته باشد، می توان تابلو فلزی را به صورت نورانی تولید کرد. از آن جایی که فلز جسمی کدر است و نور را از خود عبور نمی دهد، برای روشنایی تابلو، از لامپ استفاده می کنند.

به این صورت که لامپ ها را درون حروف تابلو تعبیه می کنند. ظاهر بسیار شیک و گیرا به ویژه در هنگام شب به تابلو می دهد. سفارش این مدل تابلو، باعث می شود که نام فروشگاه یا مغازه شما به راحتی دیده شود.

لازم به ذکر است که بعضی از تابلوهای فلزی را به سفارش مشتری رنگ آمیزی می کنند. ایرادی که این روش دارد این است که در اثر گذشت زمان، با وارد شدن ضربه، زنگ آن ها کنده می شود و این موضوع می تواند زیبایی تابلو را تحت تاثیر قرار دهد.

روشنایی تابلو فلزی

جمع بندی

تابلو فلزی یکی از پرفروش ترین تابلوهای تبلیغاتی است که برای تولید آن از متریال های مختلفی استفاده می شود. گاهی هم متریال های مختلف را با هم ترکیب می کنند.

همان طور که در این مطلب اشاره کردیم، این مدل تابلوها، استفاده بسیار زیادی دارند. در این مطلب به طور کامل به مراحل ساخت این تابلوها در تابلو سازی پرداختیم و گفتیم که به چه صورت سفارش مشتری انجام می شود.

همچنین اشاره به روشنایی تابلوها هم داشتیم و این که درباره رنگ آمیزی آن ها گفتیم که در اثر گذشت زمان ممکن است با وارد شدن ضربه، رنگ آن ها از بین برود. اگر می خواهید یک تابلو با کیفیت بالا خریداری کرده و از کیفیت بالای آن بهره ببرید؛ از مجموعه چاپان تابلو های تبلیغاتی خود را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *