تابلو سازی

تابلو لاس وگاسی فلزی

ایده ساخت تابلو لاس وگاسی

تابلو لاس وگاس فلزی که به آنها تابلوهای لامپی تا لترلایت نیز می گویند دارای سوراخ هایی هستند که داخل آنها لامپ تعبیه می کنند. این تابلوها بسیار زیبا بوده و از طرح های  متنوعی در آنها استفاده می شود. در ادامه بیشتر در مورد این تابلوها، کاربردهای آنها و دلیل نام گذاری آنها صحبت می کنیم.

ایده ساخت تابلو لاس وگاسی

بعد از جنبش معماری مدرن در شهر لاس وگاس که با شکست ها و پیروزی هایی همراه بود، معماری مدرنیتۀ این شهر با مخالفت های زیادی همراه بود که عملاً این نوع معماری را شکست خورده تلقی کردند. نظر مخالفان این بود که نماهای مدرن ساختمان ها، فقط قابلیت استفاده در فضاهای مرده و استریل را دارند.

از آنجایی که اصول مدرنیته تحت تأثیر زندگی ماشینی قرار گرفته بود و رفتارشناسی انسانی بسیار رنگ باخته بود، بنابراین باعث شد که پست مدرن جایگزین مدرنیته شود.

در پست مدرن نقش انسان ها پررنگ تر شده و فرهنگ ها و تفاوت های نژادی در معماری خود را نشان داد. برای مثال در شهری مثل لاس وگاس، معماری شهر حالت تجاری و تبلیغاتی دارد. به طوری که این شهر به داشتن ساختمان های نمادین، ابرسازه و تابلوها شهرت دارد.

دلیل نام گذاری تابلوهای لترلایت یا لامپی به لاوس وگاس این است که که شباهت زیادی به تابلوهای شهر لاس وگاس دارند.

تابلو لاس وگاسی فلزی

ویژگی های تابلو لاس وگاس فلزی

این تابلوها در رنگ های متنوعی، با توجه به خواست مشتری ساخته می شوند. از طرح های پرطرفدار روی این تابلوها می توان به طرح زنگ زدگی یا پتینه اشاره کرد.

این تابلوها باعث روشنایی در نمای مغازه ها می شوند. در این تابلوها از لامپ هایی استفاده می شود که بسیار کم مصرف بوده و از نوع LED هستند. همچنین در اشکال مختلف و نوردهی در ابعاد مختلفی ساخته می شوند.

طرح های تابلوهای لاس وگاسی

از نورهای متنوعی در این تابلوها استفاده می شود و نماهای به کار رفته در آنها، مطابق با فعالیت فروشگاهی است که تابلو در آنجا نصب می شود. طرح های به کار رفته در آنها نیز شلوغ بوده و از نمادهایی مثل خوراکی های فست فود، نوشیدنی، خوش آمدگویی و موارد این چنینی در حروف برجستۀ این تابلوها استفاده می شود. در تابلو سازی با توجه به نیاز، سلیقه و سفارش مشتری از طرح های مختلف استفاده می شود.

مزایای استفاده از تابلو لاس وگاس فلزی

 • استفاده از این تابلوها باعث خاص بودن و فردیت در نمای مغازه ها می شود.
 • پرتاب نور زیادی دارند که باعث می شود نظر عابرین را جلب کند.
 • این تابلوها در ایران جدید بوده و برای مردم تازگی دارند. به همین دلیل در فروش مغازه ها تأثیر می گذارد.
 • اگر روی این تابلوها طرح های خاص و زیبایی پیاده شود، باعث ماندگاندگاری در ذهن مشتریان می شود. بنابراین بهترین گزینه برای رستوران ها و مراکز فروش زنجیره ای هستند.
 • طول عمر بالایی دارند
 • دوستدار محیط زیست بوده و قابل بازیافت هستند.
 • این تابلوها حتی اگر کهنه و زنگ زده شوند هم زیبا بوده و حالت نوستالژیک به خود می گیرند.
 • حروف این تابلوها قابلیت اجرا شدن با نئون های شلنگی نیز دارند که مناسب نمای داخلی ساختمان هاست.

مزایای استفاده از تابلو لاس وگاس فلزی

کاربرد حروف برجسته تابلو لاس وگاس فلزی

 • بیشترین استفاده از این حروف برجسته در سردر مغازه هاست. اما در طراحی داخلی و دکوراسیون نیز کاربرد زیادی دارند.
 • این تابلوها کم مصرف بوده و رشته ای شکل هستند و از آنجا که در آنها از طرح های ادیسونی استفاده می شود، از حروف آنها به عنوان روشنایی اصلی فضای برخی رستوران ها استفاده می شود.
 • این تابلوها قابلیت آویزان شدن از سقف را نیز دارند.
 • استفاده در دیواره باشگاه ها و کافه ها
 • قرار دادن این تابلوها در ویترین مغازه ها نیز بسیار رایج است و بیشترین کاربرد این تابلوهاست.
 • از این تابلوها می توان برای تمام اصناف از جمله کافه، رستوران، آتلیه و عکاسی ها استفاده کرد.

استفاده از حروف لاس وگاس با تزئینات زیبا، اگر در باشگاه های ورزشی و کافه ها استفاده شوند، مردم را تشویق می کند که با آنها عکس سلفی بگیرند و سپس آنها را در صفحات مجازی خود منتشر کنند. گسترش این عکس ها در فضاهای مجازی، به رونق بیشتر این کسب و کارها کمک کرده و باعث شناخته شدن برند می شود.

کاربرد حروف برجسته تابلو لاس وگاس فلزی

ساخت حروف برجسته لامپی ارزان

این تابلوها به صورت معمول با حروف فلزی و لامپ های تنگستن ساخته می شوند. اما با روی کار آمدن تجهیزات و دستگاه های پیشرفته تر در صنعت تابلوسازی، می توان از حروفی با جنس های دیگر نیز در تابلوهای لاس وگاسی استفاده کرد.

از میان این حروف، نوع فلزی آن زمان زیادی می برد و دلیل آن هم مرحلۀ رنگ آمیزی کوره ای یا پتینه است. اما به خاطر اینکه در هزینه ها صرفه جویی شود و سرعت ساخت هم بالاتر برود، می توان به جای فلز از پلکسی یا چلنیوم استفاده کرد.

شما می توانید برای سفارش این تابلوها، به مجموعۀ چاپان مراجعه کرده و تابلوی مورد انتظار خود را به زیباترین شکل ممکن و باکیفیت بالا تحوی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *