تابلو سازی

تابلو لایت باکس

مزایای استفاده از تابلو لایت باکس چیست؟

تابلو لایت باکس در صنعت تبلیغات کاربرد دارد؟ روز به روز به تعداد روش های مختلف تبلیغاتی افزوده می شود. افراد از هر راهی برای ارائه تبلیغات و یا معرفی خودشان استفاده می کنند. شما می توانید به سادگی این پیشرفت را در تابلو سازی نیز مشاهده کنید.

در زمان های گذشته دست شما برای انتخاب یک مدل تابلو بسیار بسته بود. این در حالی است که اگر امروزه به یک فروشگاه تابلوسازی مثل مجموعه چاپان بروید، انواع و اقسام مدل ها را در اختیار شما قرار می دهد. یکی از جدیدترین مدل های تابلو، تابلو لایت باکس است.

تابلو لایت باکس

تابلو لایت باکس چیست؟

تابلوهای لایت باکس که زیر مجموعه تابلوهای تبلیغاتی قرار می گیرد، تابلویی است که پیام تبلیغاتی درون یک محفظه یا باکس قرار می یگرد. می توان از این مدل از تابلوها هم در فضای بیرونی و هم در فضای درونی استفاده کرد.

مدل هایی که برای فضاهای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا دارای جنس ضخیم تری بوده تا در برابر شرایط مختلف جوی، مقاومت بیشتری داشته باشند. به صورت معمول این ضخامت بین 7 تا 13 سانتی متر متغییر است.

به صورت معمول این جعبه ها را از چوب، آلومینیوم یا پلاسیتک می سازند. جنس رویه آن ها نیز بیشتر از پلکسی گلاس و یا فلکسی ساخته شده است. در زیر این لایه رویی، یک سیستم نورپردازی قرار داده شده است که می تواند چند لامپ smd باشد.

مطمئا شما تابلو لایت باکس را در مغازه ها و فروشگاه های لوکس و حرفه ای مشاهده کرده اید. بیشتر از این تابلوها برای معرفی محصولات، برندها، شعارهای تبلیغاتی و .. استفاده می شود. زیبایی بصری بسیار زیادی این تابلوها، چشم هر بیننده ای را به خودش خیره می کند.

مزایای استفاده از تابلو لایت باکس چیست؟

بعد از معرفی و ورود این مدل از تابلوها به بازار، روند استفاده از آن ها، سیر صعودی بسیار تندی پیدا کرد. شاید بخواهید بدانید دلیل این محبوبیت بسیار زیاد تابلو لایت باکس چه می تواند باشد؟

باید گفت که مزایای بسیار زیادی این تابلوها، مهمترین دلیل آن است. یکی از این مزیت ها، وجود انواع بسیار زیاد و متنوع تابلو لایت باکس است که دست شما را در زمان خرید باز خواهد گذاشت. از سوی دیگر باید اشاره کرد که مصرف برق در این تابلوها، بسیار کم می باشد.

نبود سیستم های نورپردازی قدیمی که در آن از لامپ های فلئورسنت استفاده می کردند، باعث شده تا مصرف برق در این تابلوها بسیار کاهش پیدا کند. همچنین بهره گرفتن از لامپ های smd مشکلاتی مانند سوختن لامپ، عدم شفافیت، جذابیت کم نور و … را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است.

از دیگر ویژگی های تابلو لایت باکس می توان به این نکته اشاره کرد که ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی دارند و می توانید سال ها از آن ها استفاده کنید.

مزایای استفاده از تابلو لایت باکس چیست؟

جنس بدنه تابلو‌لایت باکس از چیست؟

این مدل از تابلوها دارای انواع گوناگونی هستند اما به صورت معمول در ساخت همه آن ها از فلز آلومینیوم استفاده می شود. بیشتر از این فلز برای تشکیل قاب بهره می برند و از همین رو است که به آن فریم آلومینیوم نیز گفته می شود. همچنین محتوای تبلیغاتی را بر روی یک فیلک بک لایت چاپ می کنند و آن را درون قاب های ساخته شده، قرار می دهند.

یکی دیگر از مواد محافظتی که در این تابلوها استفاده می شود؟ یک لایه آکرولیک یا پلکسی گلاس است که می تواند مانند محافظ عمل کند. علاوه بر چنین کارکردی، این لایه قادر است تا نور ساطع شده را به صورت کاملا یکنواخت در سرتاسر تابلو لایت باکس پخش کند. برای اینکه بدنه این تابلوها را بسازند از متریال های مختلفی مانند آلومینیوم، ورق گالوانیزه، MDF، کامپوزیت و … استفاده می کنند.

انواع مختلف تابلو لایت باکس

در قسمت های قبلی اشاره کردیم که تابلوهای لایت باکس دارای انواع بسیار زیادی هستند. بسته به سلیقه و همچنین توقعی که از یک تابلو لایت باکس دارید، می توانید در زمان خرید یکی از این مدل ها را انتخاب کنید.

از مهمترین مدل های تابلوهای لایت باکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تابلو فریم لس
 2. تابلو کریستال
 3. تابلو اسنپ فریم
 4. تابلو مگنت
 5. تابلو لایت پد
 6. تابلو ساین پد
 7. تابلو دو طرفه
 • تابلو فریم لس

تابلو لایت باکس فریم لس با نام تابلو بدون قاب نیز شناخته می شوند به گونه ای تولید خواهند شد که اندازه فریم در آن ها به کمترین میزان خودش برسد.

در تابلو لایت باکس فریم لس ما شاهد این نکته هستیم که پیام تبلیغاتی شما تمامی فضای تابلو را در برگرفته و به صورت لب به لب به باکس متصل شده است. در این صورت هیچگونه فضای خالی در تابلو وجود ندارد و نهایت استفاده از فضای موجود انجام گرفته است.

جنس بدنه تابلو‌لایت باکس از چیست؟

 • تابلو کریستال

یکی دیگر از انواع تابلوهای لایت باکسف تابلو کریستال است. در ساخت این مدل از تابلوها از دو عدد پلکسی گلاس استفاده می شود. همچنین در بین این دو ورق، از یک لایه چاپ بک لینت شفاف استفاده می شود.

از مهمترین مزایای این تابلوها می توان به قدرت نوردهی بالای آن ها اشاره کرد. همچنین در صورتی که نیاز به تعویض تبلیغات رویی آن داشته باشید، به سادگی می توانید خودتان این کار را انجام دهید.

 • تابلو اسنپ فریم

تابلو لایت باکس اسنپ فریم دارای یک فریم آلومینیومی در اندازه ضخامت 3 سانتی متری است. بر روی این تابلو از یک لایه طلق استفغاده شده که محتوای تبلیغاتی بر روی آن قرار می گیرد. سپس این طلق را بر روی فریم آلومینیومی نصب می کنند.

از مهمترین مزایای این تابلو اسنپ فریم می توان به مصرف برق بسیار پایین آن ها اشاره کرد. می توان از اسنپ فریم در سالن های سینمایی، فروشگاه های بزرگ، مغازه ها و … استفاده کرد.

 • تابلو مگنت

تابلو لایت باکس مگنت یا آهن ربایی، یکی دیگر از انواع تابلوهای لایت باکسی است که می توانید تهیه کنید. این تابلوها را در ضخامت های 2 سانتی متری و با فریم آلومینیومی می سازند. این تابلوهای مگنتی به صورتی هستند که در قسمت پشتی قاب، حالت آهنربایی داشته باشد تا ورق پلکسی گلاس به سادگی بر روی بکس آهنربایی نصب شود.

 • تابلو لایت پد

در ساخت این تابلوهای لایت باکس از یک پلکسی گلاس با ضخامت 8 میلی متر استفاده می کنند. تابلوهای لایت باس لایت پد دارای ابعاد متنوعی از 30 در 40 سامتی متر گرفته تا 80 در 180 سانتی متر قابل تولید هستند. محتوای تبلیغاتی شما بر روی یک بک لیت با کیفیت چاپ شده و به کمک سیستم نورپردازی می توانید جلوه ای زیبا به این تابلو ببخشید.

 • تابلو ساین پد

تابلو لایت باکس ساین پد که با نام تابلو راهنما نیز شناخته می شود در ضخامت های 6 میلی متری تولید می شود. معمولا در فروشگاه ها، مراکز خرید بزرگ، مکان های عمومی، رستوران ها و … برای راهنمایی مشتریان از این تابلوها استفاده می کنند. می توان حروف و یا استیکرهای راهنمایی را بر روی این لایت باکس ها نصب نمود و به سادگی با یک منبع نور کم مصرف، روشنایی آن ها را فراهم کرد.

 • تابلو دو طرفه

همانطور که از نام این مدل از تابلوهای لایت باکس پیداست، می توان از آن به صورت دو طرفه استفاده کرد. بدین صورت که هم در قسمت جلو و هم در قسمت عقب آن، محتوایی قرار داده شده است و می توان در آن واحد، دو تبلیغ را بر روی آن ها پیاده سازی کرد. تابلو دو طرفه نمی توان به دیوار نصب کرد و باید آن را در محل های مخصوصی به نمایش گذاشت.

نتیجه گیری

یکی از انواع تابلوهای جدید و مدرن، تابلو لایت باکس است. این تابلو دارای یک فریم بوده که معمولا به صورت آلومینیومی تولید می شود. سپس محتوای تبلیغاتی را درون یک باکس قرار می دهند.

سیستم نورپردازی از داخل این تابلوها می تواند جلوه ای بسیار زیبا به آن ببخشید. از تابلو لایت باکس می توان هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی استفاده کرد.

این تابلوها دارای مصرف برق بسیار پایینی بوده و عمر طولانی دارند. از مهمترین انواع آن می توان به تابلو لایت باکس مگنت، فریم لس، کریستال، اسنپ فریم و … اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *