چاپ سالونت و اکو سالونت

چاپ کنواس

چاپ کنواس

چاپ کنواس چیست؟ ظهور گوشی های هوشمند و دوربین های عکاسی دیجیتال موجب شده تا هر لحظه و هر ثانیه که خواستید، عکسی را به یادگار ثبت کنید. اما نکته منفی استفاده از چنین تکتولوژی این است که تمامی عکس های ما به صورت دیجیتال در حافظه دوربین ها و گوشی ها ذخیره شده است. اگر می خواهید به عکس های خودتان جنبه فیزیکی بخشید و آن ها را چاپ کنید، چاپ کنواس می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

چاپ کنواس

چاپ کنواس چیست؟

کنواس در اصل به یک نوع پارچه به خصوص اتلاق می شود. این پارچه که از کتان یا پلی کتان است، بر روی خود بافت های نامنظم و پرداکنده ای دارد. از این رو چاپ بر روی این تابلوها، که بعضا آن را به عنوان تابلو نقاشی نیز می شناسند، می تواند بسیار زیبا و جذاب باشد.

در گذشته از پارچه های کنواس برای نقاشی استفاده می کرده اند. اما با ظهور دستگاه های جدید چاپ، امکان چاپ کنواس فراهم شده و می توان انواع عکس ها و فرم های مختلف را بر روی این مدل از پارچه ها، به چاپ رساند.

امروزه از کنواس به صورت گسترده استفاده می شود. به صورت معمول این مدل چاپ ها را بعد از پیاده سازی، درون یک قاب یا فریم قرار می دهند. کنار هم قرار دادن این فریم ها، خود می تواند حالتی زیبا و جذاب به تابلوها بدهد.

از مهمترین قابلیت های این چاپ این است که به شما اجازه می دهد هر طرح و عکسی را که مد نظر دارید بدون کمترین فاتی در رنگ یا کیفیت آن، بر روی پارچه ها پیاده سازی کنید و با قرار دادن آن درون یک فریم، زیبایی آن را دو چندان کنید.

مزایای استفاده از چاپ کنواس

استفاده از چنین روشی می تواند به همراه خودش مزیت های بسیار زیادی به همراه داشته باشد. باید بدانید که دلایل زیادی وجود دارد که امروزه از چاپ کنواس به عنوان یکی از مهمترین روش های پیاده سازی تابلوها، نقاشی ها و عکس ها استفاده می کنند.

از مهمترین این مزایا می توان به قیمت بسیار مناسب این روش، در مقایسه با سایر روش های پیاده سازی عکس، اشاره کرد. همچنین به دلیل شباهت بسیار زیادی که نتیجه نهایی دارد، به شما این حس را القا می کند که بدون نقاشی کشیدن، یک بوم زیبای نقاشی داشته باشید.

اما این تنها ویژگی چنین جاپی نیست. سرعت پیاده سازی چاپ کنواس نیز بسیار بالاست، به خصوص زمانی که نیاز باشد این چاپ را با کشیدن یک نقاشی مقایسه کرد.

شما می توانید در کمترین زمان ممکن طرح و نقش مد نظرتان را به وسیله این چاپ بر روی بوم پیاده کنید. همچنین اگر عکس شما کیفیت چندان جالبی هم ندارد، نیازی نیست نگران باشید. به کمک این چاپ، می توانید کم کیفیت ترین عکس ها را هم به یک نقاشی زیبا و خاص بدل کنید.

چاپ کنواس چیست؟

کاربردهای چاپ کنواس چیست؟

شاید تا بدین جا نیز به خوبی متوجه شده باشید که چه دلیلی در استفاده از چاپ کنواس وجود دارد. این مدل چاپ می تواند با سرعت بسیار زیادی تمامی تصاویر موجود را به یک تابلو نقاشی بدل کند.

تابلو نقاشی که اگر قرار بود آن را با دست بکشیم، باید وقت و هزینه زیادی را برای آن صرف می کردیم. از این رو افراد زیادی خواهان استفاده از این روش هستند. تابلوهای کنواس به دو دلیل عمده مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این دلایل که طرفداران بیشتری هم دارد، استفاده تزئینی از این تابلوها است.

بخش اعظمی از افرادی که دست به انتخاب تابلو کنواس می زنند، به دنبال زینت بخشیدن به فضای داخلی و یا بعضا خارجی خودشان هستند. امکان پیاده سازی طرح های مختلف بر روی بوم نقاشی موجب شده تا افراد زیادی به دنبال هرچه زیباتر کردن محیط خودشان باشند.

یکی دیگر از کاربردهای چاپ کنواس این است که می توان با پیاده سازی کردن تبلیغات مختلف بر روی بوم، آن را به سادگی در دید مخاطب قرار داد. به دلیل زیبایی بصری این تابلوها، توجه مخاطب در کسری از ثانیه برای بازدید از تابلو جلب خواهد شد.

قیمت چاپ کنواس چگونه محاسبه می شود؟

قیمتا یک تابلو کنواس چقدر است؟ سوال پر تکراری که توسط افراد بسیار زیادی پرسیده می شود. ما در این قسمت قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم. برای پاسخگویی باید اشاره کنیم که این قیمت نهایی این تابلوها به عوامل گوناگونی بستگی دارند.

برای مثال سایز تابلو، یکی از مهمترین عواملی است که می تواند بر روی هزینه نهایی تاثیر گذار باشد. هر چه سایز و یا تعداد تابلوهای شما بیشتر باشد، هزینه شما هم افزایش پیدا خواهد کرد.

اما باید بدانید که این روش چاپ در مقایسه با سایر روش های دیگر، دارای قیمت مقرون به صرفه تری است و هزینه های شما را کاهش می دهد. همچنین استفاده از نوع متریال، رنگ، جوهر و … نیز می تواند باعث تغییرات در قیمت نهایی شود. اگر می خواهید از شراط و قیمت چاپ کنواس اطلاع داشته باشید می توانید از طریق وب سایت چاپان برای کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنید.

کاربردهای چاپ کنواس چیست؟

انواع مختلف چاپ کنواس کدام است؟

باید بدانید که این مدل از چاپ بر روی بوم نیز مانند سایر مدل های چاپ دارای انواع مختلفی است. به صورت کلی، چاپ کنواس به دو دسته زیر تقسیم خواهد شد:

 کنواس با کلاف

این مدل از چاپ کنواس بعد از پیاده سازی بر روی بوم، نقاشی را درون یک قاب یا باکس قرار می دهند.

کنواس بدون کلاف

در این مدل از چاپ کنواس، از قاب برای قرار دادن بوم درون آن استفاده نمی کنند و تنها به پیاده سازی تصاویر بر روی کنواس، خلاصه می شود.

اما باید بدانید که روش دیگری برای تقسیم بندی انواع چاپ کنواس وجود دارد. در این روش پیاده سازی کنواس بر اساس تعداد بومی است که مد نظر دارید.

 کنواس یک تکه

این مدل که بیشتر با چاپ کنواس ساده نیز شناخته می شود، برای فضاهایی استفاده می شود که محدودیت هایی برای مثال در اندازه و سایز دارند. در این روش تصویر مورد نظر بر روی تنها یک کنواس پیاده سازی و سپس نثب خواهد شد.

کنواس چند تکه

برای فضاهایی که محدودیت های سایز و اندازه را ندارند، می توان از کنواس های چند تکه استفاده کرد. در این روش تصویر مورد نظر بر روی چند کنواس مختلف پیاده سازی می شود و در نهایت با کنار هم قرار دادن این کنواس ها، می توان به طرح دلخواه خودتان برسید. همچنین می توان چند تصویر مختلف را بر روی کنواس های گوناگون قرار داد و با کنار هم قرار دادن آن ها، به یک تصویر مشترک رسید.

نتیجه گیری

یکی از روش های چاپ بر روی پارچه، چاپ کنواس است. در این روش می توان تصاویر را بر روی پارچه ای با نام کنواس که بیشتر برای نقاشی استفاده می شود، پیاده سازی کرد. از مهمترین مزایای چاپ کنواس در مقایسه با نقاشی با دست می توان به سرعت بالا و قیمت پایین آن اشاره کرد. شما می توانید به کمک چاپ دیجیتال و چاپ سالونت و اکو سالونت در کمترین زمان ممکن انواع طرح ها و نقش های مختلف را بر روی کنواس پیاده کنید و در نهایت آن را درون یک قاب زیبا قرار داده و در معرض نگاه مخاطبین، نصب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *