چاپ افست, چاپ دیجیتال

چاپ پوستر

چاپ پوستر

چاپ پوستر در بالا بردن فروش تاثیر دارد؟ از قدیم الایام کسب و کارهای مختلف برای تبلیغات خودشان دست به انجام هرکاری می زدند. یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغات، استفاده از پوستر است.

این قطعات کاغذی برای انواع گوناگونی از فعالیت های مختلف مورد استفاده قرار می گرفته اند. استفاده از پوستر دارای تاریخچه ای طولانی است. در ابتدا پوسترها برر وی چوب حکاکی می شدند تا اینکه در اواخر قرن 19، کم کم صنعت پوستر رونق زیادی گرفت و از آن برای انجام تبلیغات استفاده می شد.

چاپ پوستر

چاپ پوستر چیست؟

امروزه پوسترها نقش بسیار بزرگ و پررنگی را در زندگی ما انسان ها ایفا می کنند. شما به هرکجا که نگاهی بیاندازید، می توانید ردپایی از این محصولات را ببینید. از این رو چاپ پوستر مفهومی نیست که توسط افراد مختلف درک نشود.

اما به صورت کلی می توان عنوان کرد که به تمامی روش هایی که به کمک آن ها می توان پوسترهای مختلف را برای امور مختلفی به چاپ رساند، چاپ پوستر می گویند. با اینکه پوسترها وظایف مختلفی را به عهده می گیرند، اما مهمترین وظیفه آن ها، انجام تبلیغات است.

از تبلیغات مختلف فیلم گرفته تا معرفی انواع مراسم و نشست ها، چاپ پوستر می تواند طیف وسیعی از تبلیغات را به عهده بگیرد. این روش به گونه ای در حوزه تبلیغات رخنه کرده است که نمی توان دنیای تبلیغات را بدون پوسترها تصور کرد.

به کمک یک طراحی و چاپ پوستر خوب، می توانید در کمترین زمان ممکن معنا و مفاهیم زیادی را به مخاطبین خودتان انتقال دهید. از سوی دیگر استفاده از پوسترها هزینه کمی داشته و این قابلیت را در اختیار شما می گذارند که بسته به نیازتان، سایز آن ها را تغییر دهید.

شیوه های مختلف چاپ پوستر

پس تا بدین جا متوجه شدید که چاپ پوستر، یکی از مهمترین شیوه های تبلیغاتی است. افراد با اهداف مختلفی می توانند از این روش برای انجام تبلغات خودشان استفاده کنند.

اما باید بدانید که فرایند چاپ پوسترها می تواند به روش های مختلفی انجام شود. هر کدام از این روش ها دارای معایب و مزایای به خصوص خودشان بوده که بسته به نیازتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

از مهمترین روش های چاپ پوستر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در ادامه به صورت کامل در خصوص هر دو روش، اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شیوه های مختلف چاپ پوستر

چاپ افست چیست؟

یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین روش های چاپ پوستر، روش چاپ افست است. این روش به خصوص در زمانی که نیاز باشد شما پوسترهای خودتان را در حجم وسیع و با تعداد تیراژ بالا چاچ کنید، بسیار کاربرد خواهد داشت.

اما باید بدانید که این روش در کنار سرعت بالا، کیفیت پایینی دارد. همچنین باید در آن از کاغذهای مخصوصی استفاده کرد تا تحمل چاپ در تیراژهای بالا را داشته باشند. اما از آن جایی که در چاپ پوستر بیشتر حجم و تعداد تیراژ مهم است، این روش یکی از بهترین روش های چاپ پوستر در بازار شناخته می شود.

چاپ دیجیتال چیست؟

در کنار چاپ افست، می توان از چاپ دیجیتال برای چاپ پوسترها استفاده کرد. استفاده از این روش مزایای بسیار زیادی دارد، از مهمترین این مزایای می توان به کیفیت نهایی بالای آن اشاره کرد.

زمانی که از چاپ دیجیتال برای پوستر های خود استفاده می کنید، می توانید مطمئن باشید که به یک نتیجه عالی و با کیفیت بسیار بالا دست پیدا خواهید کرد. اما در کنار چنین مزایایی، روش چاپ دیجیتال نیز معایب به خصوص خودش را دارد.

از مهمترین معایب این روش می توان به هزینه بالای آن اشاره کرد. از سوی دیگر به دلیل نداشتن سرعت بالا در فرایند چاپ، نمی توان از آن به عنوان یک روش مناسب برای چاپ کردن انواع پوستر استفاده کرد.

چاپ افست چیست؟

موارد کاربرد پوسترها

شاید تا بدین جای مطلب نیز متوجه شده باشید که پوسترها چه کاربرد وسیعی در صنعت دارند. امروزه پوسترها را بر روی انواع مختلف کاغذ مانند کاغذهای تحریر، کاغذ کتان، کاغذ گلاسه و … به چاپ می رسانند.

هر کدام از آن ها برای موارد مختلفی کاربرد دارند. برای مثال، اگر شما هم جز افرادی هستید که به دنبال پوسترهای براق می گردید، می توانید از کاغذهای گلاسه استفاده کنید. اگر هم علاقه مند به پوسترها مات هستید، کاغذهای مات مخصوص را از بازار تهیه کنید.

پوسترها در موارد بسیار متنوعی استفاده می شوند. برای مثال می توان از آن ها برای معرفی محصولات، معرفی رویداد خاص، معرفی فیلم، معرفی خدمات به خصوص و … استفاده کرد.

مکان های مختلفی مانند نمایشگاه ها، فروشگاه ها، مغازه ها، اداره ها، رستوران ها، مدارس و دانشگاه ها و … به صورت عمده از چاپ‌پوستر، سود می برند. پوسترها می توانند هم کارکردی تبلیغی داشته باشند و هم کارکردی اطلاعاتی. برای مثال می توان به کمک آن ها، اطلاعات خاصی در مورد یک محصول، یک رویداد یا یک واقعه را در اختیار مخاطبین قرار داد.

موارد کاربرد پوسترها

چه مواردی را باید در چاپ‌پوستر مورد توجه داشته باشیم؟

حال که به صورت کامل در خصوص پوستر و چاپ آن اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دادیم، زمان آن رسیده که شما را با برخی از مهمترین نکات در خصوص چاپ پوستر آشنا کنیم. از مهمترین مواردی که در هنگام چاپ پوستر باید به آن ها دقت کنید، عبارت اند از:

اولین نکته این است که باید به نحوه چاپ دقت کنید. روش چاپ افست برای چاپ انواع پوستر در تیراژ های بالا، زمانی که فرصت کمی دارید، کاربرد زیادی دارد. به خصوص این که قیمت آن نیز مناسب تر خواهد بود. اما اگر قصد دارید، چند پوستر برای خودتان و مصرف شخصی چاپ کنید، بهتر است از چاپ  دیجیتال نیز کمک بگیرید. کیفیت نهایی کار شما به کمک این روش بسیار بالا خواهد رفت.

در هنگام طراحی باید تغییر رتگ ها را در چاپ مد نظر قرار دهید. به صورت کلی زمانی که شما چاپ پوستر را انجام می دهید، رنگ ها نهایی می توانند با رنگ هایی که در زمان طراحی وجود داشتند، تفاوت پیدا کنند. از این رو به این تفاوت رنگ در چاپ دقت کنید.

یکی دیگر از نکاتی که باید در زمان چاپ مد نظر قرار دهید، فونت نوشته های پوستر است. فونت نباید خسته کننده باشد، از سوی دیگر نباید زیاد بزرگ باشد که فضای زیادی را اشغال کند. همچنین فونت باید به گونه ای باشد که قابلیت خوانده شدن داشته باشد.

نتیجه گیری

یکی از مهمترین روش های تبلیغاتی، چاپ پوستر است. افراد زیادی برای انجام تبلیغات خودشان از پوستر استفاده می کنند. امروزه روش های مختلفی برای چاپ پوستر وجود دارد که از مهمترین آن ها می توان به دو روش چاپ افست و چاپ دیجیتال اشاره کرد.

چاپ افست به دلیل سرعت بالاتر، هزینه کمتر و قابلیت چاپ در تیراژ های بالا، برای چاپ‌پوستر مناسب تر است. از پوسترها علاوه بر انجام تبلیغات می توان برای ارائه اطلاعات به مخاطبین نیز استفاده کرد. شما برای اینکه با اطمینان خاطر بتوانید چاپ انواع پوستر را انجام دهید، مجموعه چاپان می تواند انتخاب مناسب و به جایی برای شما باشد. چرا که به صورت آنلاین و حضوری سفارشات را پذیرفته و با قیمت مناسب و کیفیت بالا پوستر مورد نظر را به شما تحویل می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *