مطالب

تابلو چلنیوم طلایی

تابلو-چلنیوم-طلایی

تابلو چلنیوم طلایی یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی است که در مکان‌های مختلف قابل استفاده است. این نوع تابلو بسیار جذاب و درخشان است؛ به طوری‌که تمام توجهات را به خودش جلب می‌کند. فروشندگان و صاحبان کافه یا رستوران از این نوع تابلوها خیلی استفاده می‌کنند. همچنین برخی از شرکت‌ها برای افزایش جذابیت دکوراسیون خود از تابلو چلنیوم طلایی استفاده می‌کنند. در این مطلب به بررسی نکات مربوط به این نوع تابلو می‌پردازیم.

تاریخچه و توضیحات چلنیوم طلایی

استفاده از چلنیوم در تابلو سازی در سال 2000 برای اولین بار در کشور اسپانیا انجام شد. در واقع کشور اسپانیا توانست ایده جدید با آلیاژ آلومینیوم پیاده سازی کند و آن چلنیوم بود. بعد از کشور اسپانیا، کشور تایوان توانست وارد عرصه تولید چلنیوم شود و بعد از تایوان هم کشور چین در رتبه سوم تولیدکنندگان چلنیوم دنیا قرار گرفت.

در حال حاضر چلنیوم در بازار به صورت رول به فروش می‌رسد. چلنیوم موجود در بازار از برندهای مختلف ایرانی، چینی، کره‌ای، اسپانیایی و تایوانی است. به طور کلی از نظر کیفیت چلنیوم‌های اسپانیایی و تایوانی بهترین نوع چلنیوم در بازار هستند. اجزای سازنده یک تابلو چلنیوم طلایی شامل ورق پلکسی گلاس و لبه‌های چلنیوم می‌شود. ورق پلکسی از جنس پلاستیک است و در ظاهر مانند شیشه به صورت شفاف دیده می‌شود. البته مقاومت ورق پلکسی گلاس چندین برابر شیشه است و در برابر عواملی مانند برش آسیب نمی‌بیند.

تابلو-چلنیوم-ترکیبی2

لبه‌های چلنیوم حساس هستند؛ اما اگر اصل باشند و در اسپانیا یا تایوان تولید شده باشند، بسیار مقاوم‌اند و دچار شکستگی نمی‌شوند. اگر ساخت کشور چین باشند، به راحتی می‌توان از روش بررسی میزان شکنندگی، به کیفیت ساخت پی‌برد. درضمن لبه‌های حروف در تابلوی چلنیوم طلایی عمق‌های 11، 7 و 9 دارند.

انواع تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی در انواع مختلفی ساخته می‌شود. یکی از انواع تابلوهای چلنیومی، نوع ساده است. لبه این نوع چلنیوم از رول به صورت ساده ساخته می‌شود و طرح خاصی ندارد. نوع دیگر تابلو چلنیوم، تابلو چلنیومی پانچی است. برای ساخت این نوع تابلو سازنده در لبه‌های تابلو با استفاده از ابزار مخصوص پانچ کردن، سوراخ ایجاد می‌کند. بعد از سوراخ کردن لبه‌ها، لامپ‌هایی را درون آن‌ها قرار می‌دهد. سپس نور از پشت تابلو می‌تابد و باعث ایجاد جلوه جذاب و دیدنی می‌شود.

نوع دیگر تابلو چلنیوم، رینگی است. برای ساخت این نوع تابلو، سازنده در ابتدا با استفاده از دستگاه مخصوصی، برش ایجاد می‌کند. این برش‌ها روی لبه تابلو و همچنین به صورت اشکال هندسی ایجاد می‌شوند. انجام دادن این کارها باعث ایجاد نمای متفاوت در تابلو می‌شود.

سه نوع تابلو چلنیومی دیگر هستند که نحوه ساخت آن‌ها شبیه به یکدیگر است. کریستال، الماسی و ستاره‌ای سه نوع تابلو چلنیومی هستند که تفاوت آن‌ها در نحوه برشکاری و شکل‌های هندسی آنهاست.

نوع دیگر تابلو چلنیوم طلایی که بسیار هم طرفدار دارد، چلنیوم سوئیسی است. در این نوع تابلو لبه‌های تابلو که از آلومینیوم هستند، رنگ‌های متفاوتی دارند. همچنین پلکسی گلاس آن‌ها در بخش بالا و منطبق بر آلومینیوم قرار می‌گیرد. این نوع تابلوها معمولا بسیار تمیز و یکدست ساخته می‌شود.

قیمت تابلو چلنیوم طلایی

قیمت تابلو چلنیوم طلایی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال نوع چلنیوم استفاده شده در تابلو روی قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد. اگر بخواهید از چلنیوم با کیفیت اسپانیایی یا تایوانی استفاده کنید، هزینه بیشتری باید پرداخت کنید. مزیت استفاده از چلنیوم اصل این است که شما یک تابلو باکیفیت خریداری می‌کنید و برای مدت زیادی از آن استفاده خواهید کرد. تابلوهایی که از چلنیوم غیراصل ساخته می‌شوند، خیلی زود در اثر ضربه شکسته می‌‍شوند یا با تغییرات آب و هوایی آسیب می‌بینند.

تابلو-چلنیوم-طلایی12

علاوه بر محل ساخت چلنیوم، مهارت سازنده و نوع تابلو چلنیوم طلایی شما روی قیمت تاثیر دارند. ارزان ترین نوع تابلو چلنیومی، نوع ساده آن است که به برشکاری یا جاسازی لامپ نیاز ندارد. اگر دوست دارید که تابلوی مورد نظر شما نور پردازی داشته باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود. استفاده از تابلو چلنیوم طلایی با نورپردازی محبوبیت زیادی دارد و دلیل آن هم ایجاد جلوه جذاب و درخشان است.

موارد استفاده از چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی در بسیاری از مکان‌ها قابل استفاده است. برای ساخت تابلوهای چلنیوم طلایی در کارگاه تابلو سازی از دستگاه CNC استفاده می‌شود. این دستگاه برشکاری حروف را انجام می‌دهد. بعلاوه دستگاه دیگری هم در کارگاه تابلو سازی وجود دارد که به آن چلنیوم ساز گفته می‌شود. این دستگاه طرح کشیده شده در کامپیوتر را ایجاد می‌کند. چلنیوم استفاده بسیار زیادی در ساخت تابلوی مدرن و زیبا دارد. دوام بالا و کیفیت این متریال باعث محبوبیت زیاد آن شده است.

ناگفته نماند که استفاده از تابلوهای چلنیوم طلایی مزیت‌های زیادی دارد. صرفه جویی در مصرف انرژی، طول عمر بالا، امکان سرویس ساده و آسان، قابلیت شستشو و مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی همگی مزیت‌های استفاده از تابلوهای چلنیوم طلایی است. یکی از نکاتی که سازندگان در ساخت تابلوهای چلنیوم طلایی رعایت می‌کنند، استفاده از اسنفج است. نوارهای اسنفنجی با این هدف در تابلوهای چلنیومی استفاده می‌شوند که از ورود گرد و غبار به تابلو جلوگیری شود.

چلنیوم-طلایی

سفارش تابلو چلنیوم طلایی

برای سفارش دادن تابلو چلنیوم طلایی ابتدا نوع آن را مشخص کنید. شما می‌توانید انواع مختلف تابلوها را انتخاب کنید. ساده، برشکاری شده، ستاره ای، الماسی، همراه با نورپردازی و غیره انواع تابلوهایی هستند که انتخاب آن‌ها با سلیقه شما بستگی دارد. در حین سفارش می‌توانید تعیین کنید که از چه نوع چلنیومی استفاده شد. پیشنهاد ما به شما استفاده از چلنیوم‌های باکیفیت اسپانیایی یا تایوانی است. بعد از انتخاب و ثبت سفارش، طرح شما با کامپیوتر کشیده و سپس توسط دستگاه چلنیوم ساز ایجاد می‌شود. بعد از آن برشکاری‌های لازم انجام خواهد شد. در نهایت مطابق با آنچه سفارش داده بودید، تابلوی شما آماده نصب خواهد بود.

جمع بندی

تابلو چلنیوم طلایی یکی از محبوب ترین تابلوهایی است که در مکان‌های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد تشکیل دهنده این تابلو چلنیوم است. از چلنیوم علاوه بر ساخت تابلوهای زیبا و مدرن در سایر صنایع استفاده زیادی می‌شود. تابلو چلنیوم می‌تواند ساده باشد یا اینکه برای جذابیت بیشتر نورپردازی داشته باشد. همچنین برخی از تابلوها دارای برشکاری‌های جذاب هستند که همگی به سفارش مشتری قابل انجام هستند. تابلوهای چلنیوم طلایی ویژگی‌های مثبت زیادی دارند که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم. درضمن همیشه سعی کنید که چلنیوم اصل برای تابلوی خود استفاده کنید.

مشاوره چاپان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *