تابلو سازی

تابلو چلنیوم طلایی

سفارش تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی است که در مکان‌های مختلف قابل استفاده است. این نوع تابلو بسیار جذاب و درخشان است؛ به طوری‌که تمام توجهات را به خودش جلب می‌کند.

فروشندگان و صاحبان کافه یا رستوران از این نوع تابلوها خیلی استفاده می‌کنند. همچنین برخی از شرکت‌ها برای افزایش جذابیت دکوراسیون خود از تابلو چلنیوم طلایی استفاده می‌کنند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای زیبایی و جذابیت دکوارسیون محل کسب و کارتان حساسیت زیادی به خرج می دهید و می خواهید بهترین نوع تابلو را نصب کنید، پیشنهاد می کنیم که حتما تا انتهای این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا اطلاعات جامعی درباره تابلوهای چلنیومی بدست آورید.

تاریخچه و توضیحات چلنیوم‌طلایی

استفاده از چلنیوم در تابلو سازی در سال 2000 برای اولین بار در کشور اسپانیا انجام شد. در واقع کشور اسپانیا توانست ایده جدید با آلیاژ آلومینیوم پیاده سازی کند و آن چلنیوم بود. بعد از کشور اسپانیا، کشور تایوان توانست وارد عرصه تولید چلنیوم شود و بعد از تایوان هم کشور چین در رتبه سوم تولیدکنندگان چلنیوم دنیا قرار گرفت.

در حال حاضر چلنیوم در بازار به صورت رول به فروش می‌رسد. چلنیوم موجود در بازار از برندهای مختلف ایرانی، چینی، کره‌ای، اسپانیایی و تایوانی است. به طور کلی از نظر کیفیت چلنیوم‌های اسپانیایی و تایوانی بهترین نوع چلنیوم در بازار هستند.

اجزای سازنده یک تابلو چلنیوم طلایی شامل ورق پلکسی گلاس و لبه‌های چلنیوم می‌شود. ورق پلکسی از جنس پلاستیک است و در ظاهر مانند شیشه به صورت شفاف دیده می‌شود. البته مقاومت ورق پلکسی گلاس چندین برابر شیشه است و در برابر عواملی مانند برش آسیب نمی‌بیند.

لبه‌های چلنیوم حساس هستند؛ اما اگر اصل باشند و در اسپانیا یا تایوان تولید شده باشند، بسیار مقاوم‌اند و دچار شکستگی نمی‌شوند. اگر ساخت کشور چین باشند، به راحتی می‌توان از روش بررسی میزان شکنندگی، به کیفیت ساخت پی‌برد. درضمن لبه‌های حروف در تابلوی چلنیوم طلایی عمق‌های 11، 7 و 9 دارند.

تابلو چلنیوم طلایی

فوائد استفاده از تابلوهای چلنیومی

استفاده از این مدل تابلوها باعث ایجاد دید بهتر می شوند. چون شیوه طراحی آن ها به شکل حروف برجسته است و همین امر باعث می شود که فاصله بسیار دور هم نام برند به خوبی دیده شود. در نتیجه افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا خواهند شد و بر تعداد مشتری هایتان هم افزوده می شود.

یکی از فایده های دیگری که استفاده از تابلوهای چلنیوم دارند، این است که شما دیگر نیازی به نگرانی از بابت کثیف شدن آن ها نخواهید داشت. به این دلیل که در این تابلوها از حفاظ مخصوص استفاده می شود. این حفاظ وظیفه دارد تا از ورود گردوغبار و ذرات آب به داخل تابلو جلوگیری میکند و هم این که زیبایی خاصی به حروف تابلو می بخشد.

فایده دیگری که تابلو چلنیوم لبه طلایی برای کسب و کارها دارد، این است مقاومت زیادی در برابر شرایط جوی مختلف دارد. بنابراین تا مدت زیادی می توانید از آن استفاده کنید. در کنار تمام این موارد، این مدل تابلوها وزن سبکی دارند و به راحتی در ارتفاع های بالا قابل نصب هستند.

انواع تابلو چلنیوم‌طلایی

تابلو چلنیوم طلایی در انواع مختلفی ساخته می‌شود. یکی از انواع تابلو حروف چلنیوم، نوع ساده است. لبه این نوع چلنیوم از رول به صورت ساده ساخته می‌شود و طرح خاصی ندارد.

نوع دیگر تابلو چلنیوم، تابلو چلنیومی پانچ است. برای ساخت این نوع تابلو سازنده در لبه‌های تابلو با استفاده از ابزار مخصوص پانچ کردن، سوراخ ایجاد می‌کند. بعد از سوراخ کردن لبه‌ها، لامپ‌هایی را درون آن‌ها قرار می‌دهد. سپس نور از پشت تابلو می‌تابد و باعث ایجاد جلوه جذاب و دیدنی می‌شود.

3ویژگی تابلو چلنیوم لبه طلایی

نوع دیگر تابلو چلنیوم، رینگی است. برای ساخت این نوع تابلو، سازنده در ابتدا با استفاده از دستگاه مخصوصی، برش ایجاد می‌کند. این برش‌ها روی لبه تابلو و همچنین به صورت اشکال هندسی ایجاد می‌شوند. انجام دادن این کارها باعث ایجاد نمای متفاوت در تابلو می‌شود.

سه نوع تابلو چلنیومی دیگر هستند که نحوه ساخت آن‌ها شبیه به یکدیگر است. کریستال، الماسی و ستاره‌ای سه نوع تابلو چلنیومی هستند که تفاوت آن‌ها در نحوه برشکاری و شکل‌های هندسی آنهاست.

نوع دیگر تابلو چلنیوم طلایی که بسیار هم طرفدار دارد، چلنیوم سوئیسی است. در این نوع تابلو لبه‌های تابلو که از آلومینیوم هستند، رنگ‌های متفاوتی دارند. همچنین پلکسی گلاس آن‌ها در بخش بالا و منطبق بر آلومینیوم قرار می‌گیرد. این نوع تابلوها معمولا بسیار تمیز و یکدست ساخته می‌شود.

قیمت تابلو چلنیوم طلایی

قیمت تابلو چلنیوم طلایی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال نوع چلنیوم استفاده شده در تابلو روی قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد. اگر بخواهید از چلنیوم با کیفیت اسپانیایی یا تایوانی استفاده کنید، هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.

مزیت استفاده از چلنیوم اصل این است که شما یک تابلو باکیفیت خریداری می‌کنید و برای مدت زیادی از آن استفاده خواهید کرد. تابلوهایی که از چلنیوم غیراصل ساخته می‌شوند، خیلی زود در اثر ضربه شکسته می‌‍شوند یا با تغییرات آب و هوایی آسیب می‌بینند.

علاوه بر محل ساخت چلنیوم، مهارت سازنده و نوع تابلو چلنیوم طلایی شما روی قیمت تاثیر دارند. ارزان ترین نوع تابلو چلنیومی، نوع ساده آن است که به برشکاری یا جاسازی لامپ نیاز ندارد.

اگر دوست دارید که تابلوی مورد نظر شما نور پردازی داشته باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود. استفاده از تابلو چلنیوم طلایی با نورپردازی محبوبیت زیادی دارد و دلیل آن هم ایجاد جلوه جذاب و درخشان است.

قیمت تابلو چلنیوم طلایی

موارد استفاده از چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی در بسیاری از مکان‌ها قابل استفاده است. برای ساخت تابلوهای چلنیوم طلایی در کارگاه تابلو سازی از دستگاه CNC استفاده می‌شود. این دستگاه برشکاری حروف را انجام می‌دهد.

بعلاوه دستگاه دیگری هم در کارگاه تابلو سازی وجود دارد که به آن چلنیوم ساز گفته می‌شود. این دستگاه طرح کشیده شده در کامپیوتر را ایجاد می‌کند. چلنیوم استفاده بسیار زیادی در ساخت تابلوی مدرن و زیبا دارد. دوام بالا و کیفیت این متریال باعث محبوبیت زیاد آن شده است.

ناگفته نماند که استفاده از تابلوهای چلنیوم طلایی مزیت‌های زیادی دارد. صرفه جویی در مصرف انرژی، طول عمر بالا، امکان سرویس ساده و آسان، قابلیت شستشو و مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی همگی مزیت‌های استفاده از تابلوهای چلنیوم طلایی است.

یکی از نکاتی که سازندگان در ساخت تابلوهای چلنیوم طلایی رعایت می‌کنند، استفاده از اسنفج است. نوارهای اسنفنجی با این هدف در تابلوهای چلنیومی استفاده می‌شوند که از ورود گرد و غبار به تابلو جلوگیری شود.

موارد استفاده از چلنیوم طلایی

سفارش تابلو چلنیوم طلایی

برای سفارش دادن تابلو چلنیوم طلایی ابتدا نوع آن را مشخص کنید. شما می‌توانید انواع مختلف تابلوها را انتخاب کنید. ساده، برشکاری شده، ستاره ای، الماسی، همراه با نورپردازی و غیره انواع تابلوهایی هستند که انتخاب آن‌ها با سلیقه شما بستگی دارد.

در حین سفارش می‌توانید تعیین کنید که از چه نوع چلنیومی استفاده شد. پیشنهاد ما به شما استفاده از چلنیوم‌های باکیفیت اسپانیایی یا تایوانی است. بعد از انتخاب و ثبت سفارش، طرح شما با کامپیوتر کشیده و سپس توسط دستگاه چلنیوم ساز ایجاد می‌شود.

بعد از آن برشکاری‌های لازم انجام خواهد شد. در نهایت مطابق با آنچه سفارش داده بودید، تابلوی شما آماده نصب خواهد بود. برای سفارش تابلو های چلنیومی در انوع مختلف می توانید از متخصصین مجموعه چاپان مشاوره گرفته و سپس سفارش خود را ثبت کنید.

3ویژگی تابلو چلنیوم طلایی

در این بخش از مطلب جهت آشنایی شما، 3 مشخصه اصلی و مهم تابلو چلنیوم را به شما معرفی می کنیم تا از نظر فنی هم این نوع تابلوها را بهتر بشناسید.

  • رویه کار

این قسمت از تابلو چلنیوم لبه طلایی را از متریالی به نام پلکسی گلاس می سازند. اگر به کیفیت تابلویی که می خواهید استفاده کنید، اهمیت زیادی می دهید، به این مورد دقت داشته باشید که کیفیت حروف تابلو، به میزان زیادی به کیفیت پلکسی گلاس آن ها بستگی دارد.

لازم به ذکر است که پلکسی گلاس در مدل های مختلفی موجود است و بنا به سفارش مشتری هریک از آن ها را می توان برای تابلو سازی استفاده کرد. به طور کلی دو نوع پلکسی گلاس چینی و کره ای نسبت به سایر مدل ها رایج تر هستند؛ اما اگر هدفتان تهیه یک تابلو باکیفیت بالا است، سعی کنید نوع پلکسی گلاس را از نوع تایوانی تهیه کنید. چون ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی دارد.

  • لبه حروف

مورد بعدی که باید درباره مشخصات فنی تابلو چلنیومی باید بدانید، لبه حروف آن است. برای ساخت لبه حروف در تابلو چلنیوم لبه طلایی از رول های چلنیوم استفاده می شود.

این نوع رول ها اندازه های مختلفی دارند. به طورکلی رول های چلنیوم در 3 اندازه 11، 9 و 7 سانتی متر موجود هستند که با توجه به سفارش مشتری هر یک از آن ها را می توان مورد استفاده قرار داد.

در تابلوهایی چلنیومی، لبه حروف را به رنگ های مختلفی از جمله لبه طلایی می سازند. به غیر از رنگ طلایی می توانید از رنگ های مشکی یا نقره ای هم استفاده کنید. انتخاب رنگ لبه، امری سلیقه ای است و هرکسی می تواند رنگ خاصی را انتخاب کند.

3ویژگی تابلو چلنیوم لبه طلایی

  • روشنایی

جذابیت تابلو حروف چلنیوم در شب دو برابر می شود. به این دلیل که روشنایی آن ها به صورت واضح قابل دیدن است و فاصله دور هم می توان یک مغازه را با کمک تابلوهای آن پیدا کرد.

لازم است به این نکته اشاره ای داشته باشیم که در ابتدا برای تامین روشنایی حروف تابلو چلنیومی لبه طلایی از لامپ های نئونی استفاده می شد. بعد از آن از لامپ های LED استفاده شد که باز هم خیلی رواج پیدا نکرد و تابلوسازان دیگر از این مدل لامپ ها استفاده نکردند. دلیل آن برای عدم استفاده از این نوع لامپ ها، ضد آب نبودن آن ها بود.

در حال حاضر بهترین روش برای تامین روشنایی حروف تابلو، لامپ SMD است که به میزان زیادی در ساخت تابلوهای چلنیومی مورد استفاده قرار می گیرد. البته به غیر از این نوع لامپ ها، روش های دیگری هم برای روشنایی تابلوها استفاده می شود.

ابعاد تابلو چلنیوم طلایی

ابعاد تابلوهای چلنیومی، با توجه به متراژ مکانی که قرار است تابلو آن جا نصب شود، تعیین می شود. مسلما هر چقدر که متراژ بیشتر باشد، هزینه کار هم افزایش پیدا خواهد کرد.

البته این تنها یک عامل موثر روی قیمت تابلوسازی است. سایر عوامل از جمله کیفیت متریال های استفاده شده در تابلو هم تاثیر دارند. نکته دیگری که لازم است حتما درباره ساختن تابلو چلنیوم لبه طلایی باید بدانید، این است که برای زیرساخت این نوع تابلوها از ورق هایی به نام PVC استفاده میشود.

جمع بندی

تابلو چلنیوم طلایی یکی از محبوب ترین تابلوهایی است که در مکان‌های بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد تشکیل دهنده این تابلو چلنیوم است. از چلنیوم علاوه بر ساخت تابلوهای زیبا و مدرن در سایر صنایع استفاده زیادی می‌شود.

تابلو چلنیوم می‌تواند ساده باشد یا اینکه برای جذابیت بیشتر نورپردازی داشته باشد. همچنین برخی از تابلوها دارای برشکاری‌های جذاب هستند که همگی به سفارش مشتری قابل انجام هستند. تابلوهای چلنیوم طلایی ویژگی‌های مثبت زیادی دارند که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم. درضمن همیشه سعی کنید که چلنیوم اصل برای تابلوی خود استفاده کنید.

استفاده از ورق چلنیوم لبه طلایی باعث زیبایی دکوراسیون و البته برندسازی موثرتر خواهد شد. در این مطلب هرآنچه که لازم بود درباره این مدل تابلوها بدانید را خدمت شما عرض کردیم.

به عنوان نکته آخر، این مورد را یادآوری کنیم که طراحی تابلو و حروف آن، ابتدا توسط نرم افزارهای به نام کورل انجام می شود و بعد از این که شما آن را تایید کردید، نوبت به ساخت تابلو می رسد که در این مطلب مشخصه های فنی و اجزای سازنده تابلوهای چلنیومی را نام بردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *