تابلو سازی

تابلو فلکس

انواع مختلف تابلوهای فلکسی

تابلو فلکس چه کاربردی دارد؟ در این آشفته بازار دنیای تبلیغات هر کسی به دنبال آن است که بهترین و ساده ترین راه برای تبلیغات را پیدا کند. هر کسی از راه های مختلفی می تواند خدمات و یا محصولاتی را که در اختیار دارد به مشتریان خود، ارائه کند. به همین منظور ما پیشنهاد می کنیم طراحی و سفارش تابلو خود را به مجموعه چاپان بسپارید.

یکی از با سابقه ترین و در عین حال بهترین راه های تبلیغاتی به خصوص برای دفاتر، مغازه ها، فروشگاه ها و … استفاده از تابلوهای تبلیغاتی است. یکی از تابلوهای تبلیغاتی که به وفور توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد، تابلو فلکسی است.

تابلو فلکس چیست؟

تابلوهای فلکس یکی از خوش سابقه ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. یکی از پایه های اصلی این تابلوها را نورپردازی آن ها تشکیل داده است.

مطمئن این مدل از تابلوها را بر سر در مغازه ها، فروشگاه ها، شرکت ها و …. دیده اید. تابلوهای فلکسی از یک روکش نرم و انعطاف پذیری استفاده می کنند که ابریشمی بوده و دارای یک روکش کوتینگ است. این روکش باعث می شود تا مقاومت تابلو در برابر شرایط جوی مانند باران، نور خورشید و … افزایش پیدا کند.

تابلو فلکس را می توانید در ابعاد و اشکال مختلف از بازار تهیه کنید. پرکاربردترین شکل های این تابلوها مکعبی، ریلی،اسکلت فلزی و سپری است. برای تولید تابلو فلکس باید از یک پوشش فلکس استفاده کرد.

همچنین بخش اعظمی از کار بر روی دوش سیستم نورپردازی این تابلوها قرار گرفته است. می توان این سیستم را به کمک انواع لامپ های SMD، مهتابی، LED و … ر.شن کرد و جلوه ای جذاب به تابلو بخشید.

آشنایی با سیستم روشنای تابلوهای فلکس

همانطور که پیش از این نیز عنوان داشتیم، بخش اعظمی از وظایف تابلوهای فلکسی بر روی دوش سیستم نورپردازی آن قرار گرفته است. درواقع بدون حضور این سیستم، تابلو فلکسی با یک بنر ساده هیچ تفاوتی نخواهد داشت. در واقع سیستم نورپردازی این تابلوها به دو صورت قابل پیاده سازی خواهد بود:

تابلو فلکس چیست؟

 • سیستم نور پردازی از داخل

در این تابلوهای فلکسی سیستم نورپردازی درون تابلو قرار خواهد گرفت. بسیاری از تابلوهای فلکسی موجود در بازار از چنین سیستمی استفاده می کنند. از مهمترین منابع نوری در این سیستم می توان به لامپ های مختلف SMD، LED، مهتابی و … اشاره کرد.

 • سیستم نورپردازی از بیرون

در کنار این که می توان منابع نوری تابلوهای فلکسی را درون این تابلوها قرار داد، می توان این منابع را در خارج از اسکلت فلزی نیز نصب کرد. این کار به ندرت و بسته به سلیقه و خواست مشتری صورت خواهد گرفت. از مهمترین منابع نوری در این تابلوها، می توان به پروژکتورها اشاره کرد.

تفاوت تابلو فلکس با بنر در چیست؟

بسیاری از افراد به دلیل تشابهات ظاهری که بین تابلوهای فلکس با تابلو بنر وجود دارد، این دو تابلو را با یکدیگر اشتباه می گیرند. ما در این قسمت قصد داریم تا به عمده تفاوت های این دو تابلو بپردازیم تا برای همیشه به این شبک و شبه پایان دهیم. از مهمترین تفاوت های بین این دو تابلوها وجود سیستم نورپردازی است. به صورت کلی بنرها یا داری سیستم نورپردازی نیستند، یا اینکه سیستم نورپردازی خارجی دارند. همنین توانایی عبور نور نیز قابلیتی است که تنها در تابلو فلکسی شاهد آن هستیم.

از این رو اگر قرار است تابلویی را انتخاب کنید که نیازی به سیستم نوردهی از پشت ندارد، بنر می تواند انتخاب بسیار معقولانه تری باشد. از دیگر تفاوت های این دو می توان به رنگ رنگ چاپی آن ها اشاره کرد. تابلوهای فلکسی دارای رنگی تیره تر هستند و دلیل این امر، حضور سیستم نوری در داخل این تابلوها است. همچنین باید بدانید که تابلوهای فلکسی در مقایسه با بنرها دارای مقاونت بسیار بیشتری بوده و می توانید زمان طولانی تری از آن ها استفاده کنید.

جنس تابلوهای فلکس

به صورت کلی دو مدل تابلو فلکسی در بازار موجود است. این دو مورد عبارت اند از فلکسی کره ای، تابلو فلکسی چینی. از آن رو که تابلوهای کره ای را در ده انس چاپ می کنند، کیفیت بسیار بالاتر و مقاومت بسیار بیشتری از تابلوهای فلکسی چینی دارد. اما باید بدایند که فلکسی کره ای دارای قیمت بیشتری در مقایسه با فلکسی کره ای است. بنابراین اگر قرار است هزینه های خودتان را کاهش دهید، باید به سراغ استفاده از فلکسی چینی بروید.

از تابلوهای فلکسی در چه مواردی استفاده می کنند؟

از این مدل تابلوها می توان در موارد بسیار زیادی استفاده کرد.

برای مثال می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • سردر مغازه ها و فروشگاه ها
 • بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر
 • تولید انواع تابلوهای متجرک میدانی و محیطی
 • ساخت تابلو برای سردر شکرت ها

تفاوت تابلو فلکس با بنر در چیست؟

مزایای استفاده از تابلوهای فلکسی چیست؟

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، تابلو فلکسی به صورت گسترده توسط افراد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این محبویت چیزی نیست جز مزایای بسیار زیادی این مدل از تابلوها. از مهمترین این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت بسیار مناسب
 • دارای کیفیت بسیار مناسب چاپی
 • قابلیت نورپردازی های مختلف
 • وجود قاب و اسکلت آلومینیومی موجب استحکام بیشتر می شود
 • قابلیت تعویض روکش های تابلو

انواع مختلف تابلوهای فلکسی

حال که به صورت کامل با این مدل از تابلوها آشنا شدید، زمان آن رسیده است تا شما را با برخی از انواع تابلوهای پرکاربرد فلکسی در صنعت آشنا کنیم. این مدل از تابلوها بسته به نوع نورپردازی، فریم، قاب به دستهای مختلفی تقسیم می شوند. از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تابلو فلکسی مهتابی

تابلو فلکس با مهتابی به دلیل سیستم نورپردازی که دارند، به این نام شناخته می شوند. باید بدانید که این مدل از تابلوها در دسته تابلوهای فلکسی پرکاربرد قرار می گیرند. دلیل این امر نیز قیمت بسیار مناسب آن ها می باشد.

 • تابلو فلکس با SMD

یکی دیگر از تابلوهایی که بسته به سیستم نورپردازی اش از سایر تابلوها جدا می شود، تابلو فلکس با SMD است. همانطور که از نامش پیدا، این تابلو از لامپ های SMD برای روشنایی استفاده می کند. و جود این لامپ ها می تواند منجر شود ال شما با طیف وسیعی از رنگ ها دست پیدا کنید.

 • تابلو فلکس با پروژکتور

تابلو فلکس با پروژکتور به صورت گسترده در فضاهای باز و زمانی استفاده می شوند که نیاز باشد نور از بیرون بر روی تابلو، تابیده شود.

 • تابلو فلکسی فیس دو فریم

این تابلوها بسته به تعداد فریم هایی که دارند، دسته بندی می شوند. همانطور که از نام آن ها نیز پیداست، این تابلو دارای دو فریم می باشد. این دو فریم عبارت اند از فریم زیرین که بر روی آن سیستم نورپردازی قرار می گیرد و فریم رویی که بر روی تمام تابلو کشیده می شود.

 • تابلو فلکسی تک فریم

این مدل از تابلو فلکسی از تنها یک فریم استفاده می کند. این فریم که بر روی پارچه قرار داده شده است به کمک سیستم نورپردازی پروژکتور، که یک سیستم نوردهی خارجی است، بهره می برد. از نظر قیمت، این مدل از تابلوهای فلکسی دارای قیمت مناسب تری هستند.

نتیجه گیری

تابلوهای فلکسی یکی از پرکاربردترین نوع تابلوهای تبلغیاتی موجود در بازار بوده که شباهت های بسیار زیادی با بنرها دارد. از مهمترین تفاوت های بین این دو می توان به سیستم نورپردازی اشاره کرد.

تابلو فلکس دارای سیستم نوردهی از درون یا بیرون بوده و بنرها هیچ سیستم نوردهی نیاز ندارند. تابلو فلکسی در دو نوع کره ای و چینی در بازار وجود دارد که جنس کره ای با اینکه قیمت بیشتری داشته، اما مقاومت بالاتری نیز دارد.

از مهمترین انواع تابلو فلکس می توان به فلکسی مهتابیف فلکسی با SMD، فلکسی با پروژکتور و … اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *