چاپ سالونت و اکو سالونت

چاپ مش

چاپ مش

چاپ مش چیست و در چه مواردی می توان از آن استفاده کرد؟ امروزه استفاده از انواع روش های تبلیغاتی برای بیشتر دیده شدن مشاغل، امری ضروری است. افرادی بیشتری موفق را در زمینه تبلیغات طی خواهند کرد که از تبلیغات خلاقانه تری استفاده کنند.

از این رو افراد به سمت استفاده از روش های جدید تبلیغاتی قدم بر می دارند. یکی از این روش ها، استفاده از چاپ مش است. این مدل چاپ که شباهت بسیار زیادی به چاپ استیکر دارد، می تواند اجازه یک تبلیغات هوشمندانه و خلاقانه را به شما بدهد.

چاپ مش

چاپ مش چیست؟

چاپ مش یکی از روش های تبلیغاتی است که در ان شما طرح ها و ایده های خودتان را می توانید به سادگی پیاده سازی کنید. این پیاده سازی بر روی یک ورق نازک پی وی سی امکان پذیر است. البته این ورق به صورت مشبک و سوراخ سوراخ بوده و قابلیت چسبندگی هم دارد. بعد از پیاده سازی می توانید این تبلیغات را در مکان هایی که به نظر شما می تواند مفید واقع شوند، نصب کنید. در اصل جنس کاغذ چاپ مش از پی وی سی است، اما می توان از پلی اورتان نیز استفاده کرد.
به دلیل استفاده از چنین اجناسی، مقاومت چاپ مش در برابر شرایط جوی مختلف بالا رفته است. اما مهمترین ویژگی که چاپ مش در مقایسه با چاپ استیکر دارد این است که جنس ورق های مش، ورق مشبک و سوراخ سوراخ است. بدین صورت، نور اجازه عبور از این ورق ها دارد. از این رو بعد از نصب آن ها بر روی شیشه، امکان عبور نور وجود داشته و اجازه نمی دهد فضای داخلی شما، تاریک شود.

انواع کاربرد چاپ مش چیست؟

اکنون که با این مدل آشنا شدید، باید بدانید که چاپ مش چه کاربردهایی در صنعت دارد. البته که شما تا کنون حدس زده اید، اما اجازه دهید تا به صورت کامل ان ها را به شما معرفی کنیم. با توجه به جنس این مدل از چاپ، می توان از آن در صنایع گوناگونی بهره گرفت. اما مهمترین صنعتی که از چاپ مش استفاده های مختلفی کرده است، صنعت تبلیغات محیطی و پوسترهاست. شاید شما هم تبلیغاتی که بر روی اتوبوس ها و یا سایر وسایل حمل و نقل را دیده باشید.

از آن جایی که با نصب این مدل از چاپ، امکان عبور نور وجود دارد و دید به صورت کامل بسته نمی شود، استفاده از آن رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. امروزه شرکت ها و کارخانه های زیادی برای معرفی محصولات خودشان از چاپ مش استفاده می کنند. علاوه بر این مورد، می توان این چاپ را بر روی استندها، پرده ها و سایر مکان هایی که مد نظر دارید نیز نصب کنید.

مزایای استفاده از چاپ‌مش

در کنار کاربردهای مختلفی که این نوع چاپ در صنایع متنوع دارد، مزایای آن مزید بر علت شده است تا استفاده از آن ها رونق دو چندانی پیدا کند. از مهمترین مزایای استفاده از چاپ مش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چاپ‌مش دارای قیمت مناسبی است و می تواند در هزینه های تبلیغاتی شما صرفه جویی کند.
  • نصب مش ها در مقایسه با استیکرها راحت تر بوده و به سادگی قابل پیاده سازی است.
  • می توان از این چاپ را در ابعاد بسیار بزرگ و وسیعی انجام داد و هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد.
  • چاپ های مش در بدترین حالت خودشان بین 4 تا یکسال در محیط های بیرونی و بین 1 تا 3 سال در محیط های داخلی، ماندگاری دارند.
  • به سادگی می توان مش های نصب شده را از روی سطوح جدا کرد.
  • چاپ‌مش امکان عبور نور خورشید را می دهد و از تاریک شدن بیش از اندازه محیط داخلی حلوگیری می کند.
  • ور مش به دلیل مشبک بودن آن، به صورت کامل جلوی دید را نمی گیرد و اجازه نمایش محیط پشت سر آن را به کاربر می دهد.

انواع چاپ مش

اکنون که به صورت اجمالی با این گونه چاپ در صنعت آشنا شدید و دانستید که چه میزان مزایا و ویژگی هایی در پشت استفاده از آن خوابیده است، زمان آن است که دست به انتخاب زده و از چاپ مش برای تبلیغات خودتان استفاده کنید. در ضمن برای اینکه بتوانید این نوع چاپ را با کیفیت عالی دریافت نمایید بهترین روش چاپ، چاپ سالونت و اکو سالونت است. در این روش شما یک چاپ با کیفیت بالا دریافت خواهید نمود.

اما برای دست زدن به یک انتخاب آگاهانه نیاز است که در ابتدا با انواع مختلف چاپ‌‌های مش آشنا شوید. به صورت کلی چاپ‌های مش به دو دسته بزرگ تقسیم بندی می شوند:

  • چاپ‌مش پشت چسبدار
  • چاپ‌مش بدون چسب

هر کدام از این دو مدل دارای مزایا و ویژگی های خاص خودشان بوده و امکان استفاده در محیط های مختلفی را دارند. اجازه دهید در ادامه به صورت کامل در خصوص هر کدام از آن ها، اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

انواع چاپ مش

معرفی چاپ‌مش پشت چسبدار

یکی از پرکاربردترین انواع چاپ مش ها، مش پشت چسبدار است. در این مدل ها از یک ورق پی وی سی که ضخامتی در حدود 100 میکرون دارد استفاده می کنند. این ورق دارای قابلیت چسبندگی بوده و سطح آن به صورت مشبک است. در صنعت به مش پشت چسبدار، One way vition نیز گفته می شود. پوسترهای بزرگ تبلیغاتی را می توان به کمک این روش به سادگی طراحی و پیاده سازی نمود و آن ها را بر روی شیشه ها و مکان های مختلف دیگر نصب کرد.

از مهمترین ویژگی مش پشت چسبدار می توان به قابلیت دید 50 درصدی آن اشاره کرد. از این رو شما می توانید به سادگی، فضای پشتی آن را بینید. همچنین اجازه عبور نور نیز داده خواهد شد.

معرفی چاپ‌مش بدون چسب

این مدل از مش ها که به مش معمولی نیز مشهور هستند، برای استفاده در دکورها، استندها تبلیغاتی، پارتیشن بندی فضاها و … استفاده می شوند. از این رو دارای ضخامت های مختلفی با توجه به عرض های گوناگونی که دارند، می باشند. به صورت کلی می توان به این نکته اشاره کرد که مش های بدون چسب، دارای ضخامتی بیشتر از مش های پشت چسب دار هستند. می توان به راحتی هر نوع طرح و یا تصویری را بر روی مش های بدون چسب پیاده سازی کرد و آن ها را در معرض دید مخاطبین قرار داد.

نتیجه گیری

یکی از روش های خلاقانه تبلیغات، استفاده از چاپ مش است. ورق مش یک ورق پی وی سی نازک است که قابلیت چسبندگی دارد. این نوع چاپ شباهت بسیار زیادی به چاپ استیکر دارد، با این تفاوت که ورق مش مشبک و سوراخ سوراخ بوده و امکان عبور نور را می دهد.

همچنین به صورت کامل موجب از بین رفتن دید نخواهد شد. امروزه این چاپ به دو روش بزرگ انجام پذیر است. این دو روش عبارت اند از چاپ‌مش پشت چسب دار، چاپ‌مش بدون چسب. هر کدام از آن ها دارای ویژگی هایی بوده و در مکان های به خصوصی قابل استفاده هستند.

برای دریافت خدمات چاپ و طراحی انواع چاپ مش، چاپ استیکر و … می توانید از طریق وب سایت چاپان با طراحان مجموعه ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *