تابلو سازی

تابلو بنر

تابلو لمپوسیت

تابلو بنر چه کاربردی دارد؟ اگر در یک عصر پاییزی در خیابانی شروع به قدم زدن بکنید، متوجه می شوید که چه تعداد کسب و کاری برای معرفی و تبلیغات خودشان از تابلوهای تبلیغاتی استفاده کرده اند.

هر کدام از آن ها به نوعی از یکی از انواع این تابلوها بهره برده اند. اما شاید متوجه شوید که یک نوعی از این تابلوها توسط افراد بیشتری مورد استفاده قرار گرفته است. تابلو بنر یکی از پراستفاده ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی است که نه تنها می تواند به عنوان تابلو سردر یک مغازه یا فروشگاه باشد، بلکه می توان از آن در مکان های دیگری نیز استفاده کرد. به همین دلیل در عرصه تابلو سازی جز تابلوهای کاربردی به حساب می آید.

تابلو بنر

تابلو بنر چیست؟

به بیان ساده بنر یک تابلو تبلیغاتی است که از یک پارچه با جنس مخصوص تشکیل شده است و بر روی آن حروف و یا عباراتی برای نمایش داده شدن، نقش خواهد بست. از مهمترین ویژگی های این تابلو می توان به سرعت بسیار بالای آن ها اشاره کرد.

شما می توانید در کمترین زمان ممکن هرگونه طرح، تصویر و یا نوشته ای را بر روی بنرها چاپ کنید و آن را به نمایش بگذارید. بنرها یکی از مهمترین ابزار تبلیغاتی در دنیای امروزه هستند که با توجه به قیمت بسیار مناسبی که دارند، توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند.

در گذشته از بنرها برای به عنوان پرچم یا بیرق نیز استفاده می شده است. افراد اطلاعاتی را بر روی پارچه ها حک می کردند و برای به نمایش درآوردن آن ها، از چوب یا وسایل دیگری استفاده می کردند.

رفته رفته بهره بردن از این شیوه تبلیغاتی محبوبیت پیدا کرد و امروزه شاهد هستیم که بخش اعظمی از تبلیغات محیطی و میدانی به کمک تابلو بنر انجام می شود. شما می توانید در کمترین زمان ممکن حروف، تصویر و یا هرچه که تمایل دارید را بر روی این تابلو حک کرده و به سرعت آن ها را در مکان مورد نظر نصب کنید.

انواع تابلو بنر بر اساس سیستم نورپردازی

به خودی خود، بنر دارای سیستم نورپردازی نیست. اما ممکن است سوال کنید که اگر قرار باشد تابلو بنر را در مکانی نصب کرد که نیاز به نور داشته باشد باید چه کار کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که تنها راه این است که از نورهای خارجی برای روشنایی این تابلوها استفاده کرد. برای مثال برخی از افراد، مهتابی هایی را دور تا دور بنرها نصب می کنند تا در زمان نبود نور کافی، قابلیت خواندن داشته باشند.

از این رو بنرها بر اساس سیستم نورپردازی به دو دسته تقسیم می شوند:

انواع تابلو بنر بر اساس سیستم نورپردازی

 • بنر بدون نور

این مدل از بنرها از هیچگونه سیستم نورپردازی استفاده نمی کنند. به همین دلیل از آن ها بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که نور محیطی مناسبی دارند و نیازی به روشنایی نداشته باشند. بنرهای تسلیت، تبریک، بنرهای مذهبی، بنرهایی که درون اتاق و درون سالن نصب می شوند از جمله بنر بدون نور هستند.

 • بنر با پروژکتور

اما دسته دیگری از بنرها هستند که نیاز به روشنایی دارند. از این رو باید به کمک یک سیستم نورپردازی بیرونی این عمل را انجام داد. استفاده از انواع پروژکتور می تواند به بنرها در زمانی که احتیاج به نور دارند، بسیار کمک کند. بنرهای تبلیغاتی در خیابان ها نمونه بسیار خوبی از بنر با پروژکتور هستند.

قابلیت چاپ فوری تابلو بنر

یکی از بهترین مزایای این مدل از تابلوها، قدرت چاپ فوری آن هاست. زمانی که شما برای چاپ یک تابلو، کمترین زمان ممکن را در اختیار دارید، بدون شک تابلو بنر می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما تلقی شود. از جمله این بنرها می توان به بنر تسلیت یا تبریک اشاره کرد. همچنین باید اشاره کرد که قیمت این تابلوها نیز در مقایسه با سایر تابلوها، بسیار مناسب است.

از این رو اگر قرار است برای مناسبی خاصی یا رویداد به خصوصی تابلو ای چاپ کنید که تنها در یک مقطع کوتاه کاربرد دارد، نیازی نیست زیاد هزینه کنید. شما با سفارش یک تابلو بنر می توانید به سرعت به آن چه می خواهید برسید.

انواع مختلف تابلو بنر

بنرها از تابلوهایی هستند که انواع بسیار گسترده ای دارند. شما می توانید بسته به سلیقه و نیاز خود، یکی از این انواع تابلوها را انتخاب کرده، طرح خودتان را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن با کمترین هزینه، تابلو بنر خودتان را تحویل بگیرید. از مهمترین تابلوهای بنری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بنر عریض
 2. بیبلورد
 3. بنر عرض 3 متر
 4. بنر دو طرفه
 5. بنر لمپوست
 6. چاپ سولیت
 7. بنر شبرنگ
 • معرفی تابلو‌ عریض

این مدل از تابلو بنرها بیشتر دارای عرض بالای 5 متر هستند. به دلیل سایز بزرگی که دارند، می توانند برای تبلیغات در محیط های باز انتخاب شوند. همچنین برای اطلاع رسانی های عمومی که نیاز است افراد زیادی آن ها را مطالعه کنند، تابلو بنر عریض می تواند انتخاب مناسبی باشد. این تابلوها با انس هایی بین 8 تا 18 و در دو مدل مختلف با نام های مات و براق تولید می شوند. بنرهای عریض موجود در بازار دارای جنس کره ای و چینی هستند.

 • معرفی تابلو‌ بیلبورد

بیلبوردها گزینه هایی عالی برای تبلیغات شهری به حساب می آیند. این تابلو بنرها دارای دوام و ماندگاری بسیار مناسبی بوده که دلیل آن بهره بردن از بهترین متریال های موجود است. از آن جایی که بیلبوردها دارای ابعاد بالایی هستند، قابلیت خواندن و دیده شدن وسیعی دارند و به دلیل وضوح بالایی که در هنگام چاپ در اختیار شما قرار می دهند، می توانند اطلاعات زیادی را در اختیار مخاطبین قرار دهند. شما می توانید هر گونه طرح و یا رنگی را با مناسب ترین قیمت بر روی این تابلوهای بنری پیاده سازی کنید.

 • تابلو عرض 3 متر

بیشتر تابلو بنرهای چاپ شده دارای عرض 3 متر هستند. این تابلوها به شما قابلیت چاپ صاف و یک دستی را ارائه می کنند و می توانید هر گونه تبلیغاتی که مد نظرتان هست را بر روی آن ها پیاده سازی کنید. بیشتر این مدل از بنرها در تابلوسازی مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو به بنر عرض 3 متر، تابلو بنر نیز گفته می شود. یکی از مهمترین ویژگی های این تابلوها، سرعت آن ها در چاپ بوده و جنس بیشتر آن ها از پی وی سی است.

انواع مختلف تابلو بنر

 • تابلو دو طرفه

یک مدل از تابلو بنرهای بسیار پرکاربرد که در تبلیغات شهری نیز از آن زیاد استفاده می شود. تابلو دو طرفه است. شما می توانید هم بر روی قسمت رویی و هم بر روی قسمت پشتی این بنرها اطلاعات خودتان را چاپ کنید تا از سطح بنر نهایت استفاده را ببرید.

 • تابلو لمپوسیت

یکی از مدل های تابلو بنری که بیشتر برای محیط های بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد، تابلو بنر مدل لمپوسیت است. این تابلوها دارای مقاومت و همچنین انعطاف پذیری بسیار مناسبی هستند و می توانید مدت زمان طولانی از آن ها استفاده کنید. بالا بودن استحکام این بنرها موجب شده است تا استفاده از آن ها در هر مکانی کاملا امکان پذیر شود.

نتیجه گیری

تابلو بنر یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی است. از این تابلو علاوه بر تبلیغات برای اطلاع رسانی و به صورت مناسبی نیز استفاده می کنند. از مهمترین ویژگی تابلو بنرها می توان به سرعت بالای آن ها در چاپ و همچنین قیمت بسیار مناسب آن ها اشاره کرد. برای خرید و تهیه این نوع تابلو ها می توانید از طریق مجموعه چاپان اقدام کنید.

این تابلوها به خودی خود داری سیستم نورپردازی نیستند و اگر نیاز به روشنایی داشته باشند، باید به کمک پروژکتور یا مهتابی آن ها را روشن کرد. از مهمترین انواع این تابلوها می توان به تابلو عریض، بیلبورد، تابلو عرض 3 متر و …. اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *