تابلو سازی

تابلو لبه سوئدی

انواع مختلف تابلو لبه سوئدی

تابلو لبه سوئدی چه ویژگی هایی دارد؟ صنعت تابلوسازی روز به روز در حال پیشرفت و نوآوری های جدیدی است تا محصولات مختلف خودش را در اختیار مشتریان قرار دهد. شما می توانید به سادگی روند پیشرفت این صنعت را با نگاه کردن به تابلوهای مغازه ها در یک پیاده روی عصرانه متوجه شوید. چند سالی می شود که تابلوهای جدید و زیبایی به دنیای تبلیغات معرفی شده است که جذابیت های بصری زیادی را برای مخاطبین ایجاد کرده اند. از مهمترین این تابلوها می توان به تابلو‌های لبه سوئدی اشاره کرد.

تابلو لبه سوئدی

تابلو لبه سوئدی چیست؟

تابلو لبه سوئدی یکی از پیشرفته ترین و جدیدترین نوع از تابلوهای حروف برجسته است که می توانید در بازاز سفارش دهید این تابلوها جلوه های ظاهری بسیار متنوعی را در اختیار شما قرار می دهند. از این رو، دست شما به عنوان خریدار در هنگام خرید بسیار باز خواهد بود و می توانید بسته به سلیقه و نیاز خود، تابلو متناسب را انتخاب کنید. به کمک تابلوهای لبه سوئدی شما قادر خواهید بود تا زیبایی و جذابیت را به تبلیغات تابلویی خودتان اهدا کنید و توجه مخاطبین را به خودتان جلب کنید.

نکته بسار مهم در معرفی تابلوهای لبه سوئدی این است که این تابلوها، شباهت ظاهری بسیار زیادی به تابلوهای چلنیوم دارند. درواقع هر دو این تابلوها دارای حروف برجسته ای هستند که از نورپردازی داخلی در آن ها استفاده شده است. همچنین وجود پلکسی گلاس موجب می شود تا این دو تابلو، شباهت های ظاهری بسیار زیادی به یکدیگر پیدا کنند. اما باید بدانید که این دو تابلو کاملا با یکدیگر متفاوت هستند.

تفاوت تابلو لبه سوئدی با تابلو چلنیوم

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، وجود شباهت های ظاهری، استفاده از نورپردازی داخلی و حضور پلکسی گلاس موجب شده تا دو مدل از تابلوهای پرکاربرد امروزی به نام تابلو لبه سوئدی و تابلو حروف چلنیوم بسیار به یکدیگر نزدیک باشند. اما همانطور که اشاره شد، این دو تابلو در دو دسته مختلف قرار می گیرند و دلیل این امر نیز تفاوت هایی است که بین این دو تابلو وجود دارد. از مهمترین تفاوت هایی که بین دو تابلو چلنیوم و لبه سوئدی وجود دارد، می توان به تفاوت در شیوه ساخت و همچنین جنس لبه های آن ها اشاره کرد.

در تابلوهای چلینوم زمانی که از پلکسی گلاس استفاده می شود، به دلیل حضور لبه های چلنیوم، باید با یک فاصله چند میلی متری در درون حروف قرار گیرد. این در حالی است که در زمان ساخت تابلوهای لبه سوئدی، پلکسی گلاس دقیقا مماس با لبه های آلومینیومی حروف قرار خواهد گرفت. همین امر موجب جذابیت بیشتر این تابلوها خواهد شد. همچنین در تابلوهای چلینوم شاهد حضور رول چلنیوم در کنار پلکسی گلاس هستیم، در حالی که در تابلوهای لبه سوئدی، پلکسی گلاس در کنار لبه های آلومینیومی حضور دارد.

مزایای استفاده از تابلوهای لبه‌سوئدی چیست؟

اگر توجه کرده باشید، به محض ورود چنین تابلوهایی به بازار، روند استفاده از آن ها، یک سیر صعودی بسیار زیادی را طی کرد دلیل این امر، وجود مزایا و ویژگی های مختلفی بود که در تابلوهای لبه سوئدی می توان آن ها را پیدا کرد.

از مهمترین مزایا و ویژگی های این تابلوها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این تابلوها کاملا بر طبق دستورات مشتری تولید خواهند شد.
 • تنوع رنگ در لبه های آلومینیومی به کار رفته در این مدل از تابلوها.
 • وجود تنوع استایل و سبک متن
 • تنوع در ابعاد
 • طول عمر بالا
 • جذابیت بصری بالا

مزایای استفاده از تابلوهای لبه‌سوئدی چیست؟

قیمت تابلو‌های لبه‌سوئدی

زمانی که در خصوص قیمت یک محصول صحبت می کنیم، باید شرایط و فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار دهیم. این امر برای تعیین کردن قیمت تابلو لبه سوئدی نیز بسیار اهمیت دارد. از مهمترین عواملی که بر روی قیمت این محصولات تاثیر می گذارد می توان به ابعاد این تابلوها اشاره کرد. طبیعی است که هرچه ابعاد آن بزرگتر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد شد. همچنین جنس متریالی که در ساخت این تابلوها مورد استفاده قرار می گیرد نیز بسیار حائز اهمیت است.

از دیگر موارد مهم که می تواند بر روی قیمت تابلوهای لبه سوئدی تاثیر بگذارد می توان به ضخامت ورقه های آلومینیومی به کار رفته در لبه های تابلو اشاره کرد. هرچه این ضخامت بیشتر باشد، قیمت نهایی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته نباید تاثیرات شگرف منبع تغذیه و نوع لامپ های به کار رفته برای نورپردازی این مدل از تابلوها را هم در تعیین قیمت مد نظر قرار نداد. برای اطلاع از قیمت های انواع تابلو می توانید با مجموعه چاپان تماس بگیرید.

نورپردازی در تابلوهای لبه سوئدی

یکی از نقاط قوت این مدل از تابلوها، حضور نورپردازی جذاب است که وجه ظاهری تابلو را بسیار جذاب می کند. در زمینه نورپردازی از لامپ های smd کمک گرفته می شود. این لامپ ها در برندهای گوناگون و با کیفیت های بسیار مختلفی تولید و عرضه می شوند.

از عمده لامپ های smd که در نورپردازی تابلوهای لبه سوئدی استفاده می شود می توان به لامپ های تک رنگ، RGB و فول کالر اشاره کرد. لامپ های فول کالر می توانند تنوع رنگی بسیار بیشتری را در اختیار مشتریان قرار دهند، اما باید بدانید که قیمت بیشتری نیز دارند.

نورپردازی در تابلوهای لبه سوئدی

انواع متریال به کار رفته در تابلوهای لبه‌سوئدی

همانطور که شاید شما هم بدایند در تمامی تابلوهای موجود در بازار از یک سری متریال به خصوص استفاده می شود که مخصوص همان تابلو است. تابلوهای لبه سوئدی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، در ساخت این تابلوها از لبه های آلومینیومی استفاده می شود. این لبه ها با سایر متریال به کار رفته در این تابلوها هماهنگی داشته و می تواند جذابیت بالایی تولید کنند.

اما از مهمترین متریال هایی که در ساخت این نوع تابلو ها استفاده می کنند می توان به استیل، تکیه های کریستال، پلکسی گلاس، مولیت استایل، پلکسی گلاس آینه ای و … اشاره کرد.

انواع مختلف تابلو لبه سوئدی

در این قسمت قصد داریم تا شما را با چند مدل از پرکاربردترین تابلوهای لبه سوئدی که هم اکنون در بازار موجود است، اشنا کنیم. مهمترین تابلوهای لبه سوئدی عبارت اند از:

 •  ساده
 • رینگی
 • پانچی
 • کریستالی
 • استروک
 •  دوبل
 • با استیکر
 •  مکس
 •  آینه ای
 • بارزین
 • رویه مشجر

بسته به نیاز و سلیقه خود، می توانید از یکی از این مدل های تابلو حروف لبه سوئدی استفاده کنید.

نتیجه گیری

یکی از پرکاربردترین و زیباترین تابلوهای موجود در بازارف تابلوهای لبه سوئدی هستند. این تابلوها با حروف برجسته و نورپردازی زیبا خود، می توانند به سادگی دل هر بیننده ای را بربایند. از آن جایی که این تابلوها شباهت ظاهری بسیار زیادی با تابلوهای چلنیوم دارند، بعضا افراد این دو را با یکدیگر اشتباه می گیرند.

باید بدانید که مواد به کار رفته و شیوه ساخت این دو در تابلو سازی کاملا با هم متفاوت هستند. از مهمترین انواع تابلو لبه سوئدی می توان به موارد تابلو حروف لبه سوئدی ساده، رینگی، پانچی، کریستالی و … اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *