چاپ پلات لمینت

چاپ p.p

چاپ p.p چیست؟

چاپ p.p چیست؟ صنعت چاپ یکی از صنایع قدیمی است که بعد از معرفی به جوامع بشری، به سرعت رشد کرده و گسترش یافته است. اگر نگاهی به دور و اطراف خودتان بیاندازید، به سادگی متوجه می شوید که رد پای صنعت چاپ در جای جای زندگی ما وجود دارد. باید بدانید که امروزه در این صنعت از کاغذهای بسیار متنوعی برای چاپ استفاده می شود. یکی از این کاغذها، کاغذ p.p است. از این رو چاپی که بر روی این کاغذهای صورت می گیرد، با نام چاپ p.p شناخته می شود.

چاپ P.P

چاپ p.p چیست؟

درواقع چاپ p.p نام خودش را از نوع کاغذی که مورد چاپ قرار می گیرد، گرفته است. کاغذهای p.p که نام اصلی آن ها پلی پروپیلن است، به اختصار p.p شناخته می شوند. این کاغذها نوعی از کاغذهای گلاسه بوده که برای چاپ انواع موضوعات مختلف، مورد استفاده قرار می گیرند. از مهمترین ویژگی این کاغذ می توان به سطح صاف و صیقلی آن اشاره کرد که باعث می شود کیفیت نهایی چاپ افزایش پیدا کند.

در ببن تمامی کاغذهای موجود از کاغذهای تحریر تا کاغذهای کوتد و …، کاغذ p.p یکی از بهترین کاغذها برای چاپ است. امروزه از چاپ p.p برای امور بسیار زیادی مانند تبلیغات، عکاسی و … استفاده می کنند.

همچنین باید بدانید که در این چاپ می توان یک لایه محافظ به نام لمینت بر روی صفحات کشید تا مقاومت و استحکام تصویر نهایی را افزایش داد. بدین صورت می توان به سادگی، از تصویر در برابر آسیب های خارجی محافظت کرد. از سوی دیگر لمینت می تواند منجر به زیباتر شدن و هر چه شفاف تر شدن چاپ شود. به همین جهت از این روش چاپ به عنوان چاپ پلات لمینت نیز نام برده می شود.

از مهمترین ویژگی چاپ p.p می توان به سطح یکدست آن اشاره کرد. بدین صورت جوهر می تواند به سادگی در تمامی سطوح این کاغذ به صورت یکسان رخنه کرده و جذب آن موجب درخشندگی بیشتر محصول نهایی شود. امروزه این مدل کاغذها دارای انواع مختلفی بوده و می توانید بسته به نیاز خودتان، سایز آن را مشخص کنید.

کاربرد چاپ p.p

بعد از اینکه به صورت اجمالی با کاغذهای p.p آشنا شدید، اکنون زمان آن رسیده است که بدانید این کاغذها بیشتر در چه مواردی کاربرد دارند. می توان به کمک نوع برچسب دار این کاغذها، از این چاپ برای برپسب های هشدار و بارکد استفاده کرد. همچنین یکی از مکان هایی که به صورت عمده از چاپ p.p استفاده می کند، نمایشگاه ها هستند. به کمک این چاپ، می توان به سادگی، لوگو، اطلاعات محصول و … را در اختیار مخاطبین قرار داد.

البته امروزه از چاپ p.p برای طراحی پوسترهای کاشی و سرامیک نیز استفاده می کنند. در کنار این موارد می توان از کاغذهای p.p در امور هنری مانند گرافیک، نقاشی، معماری و … نیز سود جست. اما همانطور که اشاره کردیم، این کاغذ دارای یک نوع برچسب دار بوده که از آن برای تولید انواع استیکرهای مختلف، برچسب اطلاعات محصول، چسباندن روی فوم ها و … استفاده می کنند.

چاپ p.p چیست؟

مزایای استفاده از چاپ p.p

یکی از مهمترین دلایلی که این مدل چاپ و کاغذ به صورت عمده در صنایع مختلف استفاده می شود، وجود مزایا و ویژگی های بسیار زیادی این محصولات است. یکی از مهمترین این ویژگی ها، مقاومت بسیار مناسب کاغذ p.p لمنیت شده است. این کاغذ می تواند به سادگی در برابر شرایط جوی مانند باران، باد، گرد و خاک، نور مستقیم خورشید و … مقاومت نماید. همچنین به شما این امکان داده می شود تا تصاویر خودتان را با نهایت دقت در طرح و رنگ به چاپ برسانید.

از سوی دیگر چاپ p.p دارای قیمت مقرون به صرفه ای بوده و می تواند در صرفه جویی هزینه های شما، مثمر ثمر واقع شود. نوع پشت چسب دار این کاغذها می توانند به سادگی بر روی هر نوع سطوحی چسبیده و اطلاعات مختلفی را در اختیار کاربرین قرار دهند. همچنین براقیت مناسب این کاغذها، توجهات مختلف را جلب کرده و باعث زیبایی هر چه بیشتر آن ها می شود. همچنین سطح یکنواخت کاغذ p.p می تواند جوهر را به صورت یکدست جذب کرده و کیفیت نهایی کار را افزایش دهد.

انواع مختلف چاپ p.p

برای اینکه به انواع مختلف چاپ این کاغذ اشاره کنیم، باید با انواع مختلف این کاغذها آشنا شویم. زمانی که شما با تمامی انواع کاغذهای p.p آشنایی پیدا کردید، می توانید در زمان انتخاب، با آگاهی کامل خرید کنید و از نتیجه کار، نهایت رضایت را داشته باشید. از مهمترین نوع کاغذهای p.p می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چاپ کاغذ p.p ساده
  • چاپ کاغذ p.p پشت چسب دار

فرایند چاپ p.p به کمک دستگاه های چاپ این دور (indoor) صورت می گیرد. جوهری که برای این مدل چاپ استفاده می شود، بر پایه آب بوده و این بدان معنی است که این جوهر، حلال در آب است.

 کاغذ p.p ساده

یکی از پرکاربردترین نوع کاغذهای p.p کاغذهای ساده هستند. این کاغذهای هیچگونه پوشش محافظی نداشته و بیشتر در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل این گونه چاپ ها را نباید در فضای بیرونی استفاده کرد، زیرا باران و نور خورشید می تواند به راحتی باعث آسیب رسیدن به آن ها شود. از مهمترین ویزگی های این مدل چاپ، می توان به قیمت مناسب و ارزان آن اشاره کرد.

مزایای استفاده از چاپ p.p

کاغذ p.p پشت چسب دار

یکی دیگر از انواع کاغذهای p.p، نوع پشت چسب دار آن ها است. این مدل نیز به صورت عمده در بازار مورد استفاده قرار می گیرد. از این مدل چاپ p.p برای ساخت انواع برچسب های مختلف، استیکرهای گوناگون و … استفاده می کنند. افراد می توانند به کمک کاغذ پشت چسب دار انواع اطلاعات مختلف، مانند هشدار، طریقه مصرف، اطلاعات محصول و … را در اختیار کاربران خودشان قرار دهند. چسب موجود در این کاغذها دارای قدر چسبندگی مناسبی بوده و می توان از آن برای چسباندن بر روی هر نوع سطحی استفاده کرد.

نتیجه گیری

یکی از کاغذهای پرکابرد در صنعت، کاغذ گلاسه p.p استو نام اصلی این کاغذها پلی پروپیلن بوده و به اختصار به آن ها p.p گفته می شود. چاپ p.p نیز بر روی همین کاغذها صورت می گیرد. از آن جایی مه سطح این مدل از کاغذهای گلاسه یکدست و صاف بوده است، جوهر به خوبی در تمامی سطوح کاغذ نفوذ کرده و موجب می شود تا کیفیت نهایی کار افزایش پیدا کند. امروزه از این نوع چاپ برای تولید انواع برچسب، پوستر و … استفاده می شود.

برای اینکه بتوانید یک محصول با کیفیت و با طراحی ویژه تهیه کنید، بهتر است از طریق مجموعه چاپان برای چاپ و طراحی اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *