تابلو سازی

تابلو حروف وکیوم

تابلو وکیوم رینگ فلز

تابلو حروف وکیوم چه ویژگی هایی دارد؟ امروزه تابلوهای تبلیغاتی بخش اعظمی از تبلیغات مشاغل را به خودشان اختصاص داده اند. می توان به کمک این تابلوها، اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار مخاطبین قرار داد. همین امر موجب شده است تا صنعتگران دست به تولید انواع مختلف تابلوهای تبلیغاتی بزنند تا هرچه بیشتر توجهات را به این تابلوها جلب کنند. یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی، تابلو حروف وکیوم است. این تابلوها دارای جلوه زیبای بصری بوده و استفاده از آن ها به سرعت رواج پیدا کرد.

تابلو حروف وکیوم

تابلو حروف وکیوم چیست؟

این تابلوها در دسته تابلوهای حروف برجسته قرار می گیرند. از مهمترین تفاوت های این مدل از تابلوهای تبلیغاتی با سایر تابلوهای موجود در بازار، می توان به شیوه ساخت آن ها اشاره کرد. این تابلوها گرما و حرارت بالایی را به پلکسی ها می دهند و از این رو حروف را به صورت برجسته نمایان می کنند. از این رو، تابلو حروف وکیوم ظاهری زیبا، مدرن و شیک دارد و قادر است در اسرع وقت، توجه مخاطب را به خودش جلب کند.

ساختار اصلی این مدل از تابلوها، ورق پلکسی گلاس است. حروفی که در اساخت این مدل از تابلوها تحت گرما قرار داده می گیرند، به شکل قالب درخواهند آمد. این قالب های از پیش ساخته شده بیشتر از نوع MDF هستند و باعث می شوند تا شکل سه بعدی تابلوهای حروف وکیوم، بیشتر نمایان شود. اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید تابلو های خاص و مخاطب پسند داشته باشید و نیاز دارید که طرح های گوناگون و چشم نوازی را پیاده کنید، بدون شک باید از تابلوهای حروف وکیوم استفاده کنید.

مزایای استفاده از تابلوهای حروف وکیوم

همانطور که گفته شد، استفاده از این تابلوها در بین افرادی که به دنبال جذابیت بصری بالایی هستند، رواج زیادی پیدا کرده است. دلیل این محبوبیت بالای تابلو حروف وکیوم را می توان به مزایای بسیار زیادی این تابلوها، ارتباط داد.

اگر بخواهیم در خصوص مزایای این تابلوها صحبت کنیم، باید به موارد زیر اشاره نماییم:

 • حالت سه بعدی جذاب و عمق بیشتر حروف
 • می توان به سادگی حروف برجسته وکیوم را با حروف دیگری مانند استیل تلفیق کرد.
 • امکان طراحی و پیاده سازی طرح های جذاب، متنوع و گوناگون
 • حروف طراحی شده دارای دید کامل و زیبایی هستند و به دلیل شکست نور و انحناهایی که در زمان ساخت پیدا می کنند، بسیار خاص و چشمگیر نمایان می شوند.
 • امکان طراحی فرم های دایره ای و منحنی به جای فرم های تخت
 • مقاومت در برابر رطوبت
 • دارای استحکام و دوام مناسب در برابر شرایط جوی مانند بارش باران، تابش مستقیم نور خورشید، گردوغبار، برف و …
 • امکان پیاده سازی نورپردازی های متنوع و گسترده
 • قابلیت انعطاف پذیری بالا
 • قابلیت جابجایی و حمل آسان به دلیل وزن بسیار سبک
 • امکان طراحی و پیاده سازی اشکال فانتزی و خلاقانه بر روی حروف
 • اجرا و پیاده سازی حروف در تابلو سازی به کمک دستگاه های مخصوص
 • سطح نرم و یک دست منحنی و مقعر

مزایای استفاده از تابلوهای حروف وکیوم

نحوه محاسبه قیمت تابلوهای حروف‌وکیوم

حال که با تابلوهای وکیوم آشنایی نسبی پیدا کرده اید، زمان آن رسیده است تا شما را با نحوه محاسبه قیت این تابلوها آشنا کنیم. برای اینکه به قیمت نهایی یک تابلو حروف وکیوم دست پیدا کنید، باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار دهید.

از جمله این فاکتورها می توان به جنس و برند ورق های پلکسی گلاس، جنس و برند ورق های پی وی سی، جنس و برند لامپ های smd و … اشاره کرد. هر کدام از متریال های به کار رفته در یک تابلو حروف وکیوم، می تواند به سادگی بر روی قیمت نهایی تابلو، تاثیر گذار باشد.

البته نباید تاثیر بی اندازه ابعاد تابلو را هم فراموش کنیم. هر چه تابلو مورد نظر شما بزرگ تر باشد، به طبع قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. نوع حروف به کار رفته، نوع تابلو وکیوم و همچنین نحوه مونتاژ حروف در این مدل از تابلوها نیز از دیگر فاکتورهای مهم در محاسبه قیمت نهایی تابلوهای حروف وکیوم است.

اما به صورت کلی از آن جایی که در تولید این تابلو ها از یک سری دستگاه های حرارت دهی مخصوص که به صورت خلا کار می کنند، استفاده می شود، قیمت نهایی می تواند از سایر تابلوهای حروف برجسته، بیشتر باشد.

انواع مختلف تابلوهای حروف برجسته وکیوم

این مدل از تابلوها نیز مانند سایر تابلوهای حروف برجسته دارای انواع مختلفی هستند. همین وجود مدل های گوناگون باعث شده است تا دست مشتری در انتخاب تابلو دلخواه خود باز باشد و استفاده از این مدل تابلوهای حروف برجسته رواج پیدا کند. از مهمترین تابلوهیا حروف برجسته وکیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تابلو وکیوم ساده
 • تابلو وکیوم رینگ استیل
 • تابلو وکیوم رینگ فلز
 • تابلو وکیوم فتوکرومیک

ما در ادامه در خصوص هر کدام از این تابلوهای حروف وکیوم بیشتر توضیح خواهیم داد.

نحوه محاسبه قیمت تابلوهای حروف‌وکیوم

 • تابلو وکیوم ساده

این مدل از تابلوهای حروف برجسته وکیوم ساده ترین نوع تابلوهای وکیوم هستند. در ساخت آن ها تنها از ورق های پلکسی و قالب های MDF استفاده شده است. بلعد از اینکه ورق های پلکسی را حرارت دادند، آن ها را بر روی قالب های MDF قرار داده و برش می دهند. سپس پمپ های مکنده وارد عمل شده و ورق های پلکسی را می مکند و به شکل قالب های MDF در می آورند.

 • تابلو وکیوم رینگ استیل

در این مدل از تابلوها از متریال های دیگری به نام استیل استفاده می کنند. به کمک استیل، می توان برخی از ویژگی های تابلو حروف وکیوم را افزایش داد. در این روش کافی است تا ابتدا حروف استیل تک لبه را طراحی کرد و بعد از آن وکیوم موجود را درون آن ها مونتاژ نمود. حال می توان به تابلو حروف وکیوم رینگ استیل دست پیدا کرد.

 • تابلو وکیوم رینگ فلز

این مدل از تابلوهای حروف وکیوم مانند تابلوهای رینگ استیل هستند. تنها تفاوتی که دارد این است که به جای استیل از یک فلز دیگر استفاده می شود. در واقع از آن جایی که خود استیل نیز یکی از انواع فلزات است، پس می توان تابلو حروف وکیوم رینگ استیل را زیر مجموعه ای از تابلوهای حروف وکیوم رینگ فلز دانست. در این تابلوها بسته به سلیقه مشتری از فلزات دیگری مانند مس، روی، برنج، برنز و … استفاده می شود.

 • تابلو وکیوم فتوکرومیک

اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید تابلو حروف برجسته شما حالت سه بعدی بیشتر و زنده تری داشته باشد، باید از تابلوهای حروف وکیوم فتوکرومیک استفاده کنید. حروف فتوکرومیک به کار رفته در این تابلوها این توانایی را دارند که به صورت منحنی های مختلف ایجاد شوند و ظاهر کار را واقعی تر کنند. از این رو در نتیجه شما به یک تابلو زنده تر و واقعی تر از حروف وکیوم ساده دست پیدا می کنید.

نتیجه گیری

یکی از جذاب ترین و چشم نوازترین تابلوهای تبلیغاتی موجود، تابلوهای حروف وکیوم هستند. این تابلوها می توانند حروف برجسته را به صورت سه بعدی به نمایش بگذارند و چشم هر بیننده ای را به خودشان خیره کنند. برای تهیه انواع تابلو‌های وکیوم می توانید از طریق مجموعه چاپان اقدام کنید.

از مهمترین مزایای تابلو حروف وکیوم می توان به قابلیت اجرا و پیاده سازی طرح ها و مدل های فانتزی اشاره کرد که در کمتر تابلوی حروف برجسته پیدا می کنید. از انواع مدل های این تابلو می توان به تابلو حروف وکیوم ساده، رینگ استیل، فتوکرومیک و … اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *