سازه های نمایشگاهی

استند ایکس

معرفی استند ایکس با چاپ خارجی

استند ایکس در تبلیغات و قرار دادن بنرها چه تاثیری دارد؟ روش های تبلیغاتی روز به روز در حال جدید شدن هستند. از تبلیغات در محلی و شهری گرفته تا انواع و اقسام پلاکارت ها، همه و همه روش هایی برای بیشتر دیده شدن هستند.

در زمان های گذشته شیوه های تبلیغاتی بسیار محدود بودند، اما رفته رفته با پیشرفت علم و تکنولوژی این شیوه ها تغییر کرده اند. یکی از تجهیزاتی که در امر تبلیغات، به خصوص در تبلیغات نمایشگاهی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، استند ایکس است.

استند ایکس

معرفی استند ایکس

یکی از سازه های نمایشگاهی، استندهای ایکس هستند. این استند ها دارای وزن بسیار سبکی بوده که می توان از آن ها برای به نمایش درامدن انواع طرح های گرافیکی استفاده کرد. دلیل نام گذاری این سازه های نمایشگاهی، شکل ظاهری آن ها است که به حرف X شباهت دارد. امروزه استفاده از این استندها در برپایی هر گونه نمایشگاهی، رواج بسیار زیادی پیدا کرده است.جنس این استندها از آلومینیوم بوده و به همین دلیل دارای مقاومت مناسبی در برابر ضربه و فشار هستند.

مهمترین کاربردی که این تجهیزات دارند، به نمایش گذاشتن طرح های مختلف گرافیکی است. این طرح ها را می توان بر روی پلتفرم های خاصی چاپ کرد که از مهمترین آن ها می توان به بنرهایی با جنس پی وی سی اشاره کرد.

شما قادر هستید ه گونه طرح یا نوشته خای که مد نظر دارید بر روی این پلتفرم ها پیاده کنید و با قرار دادن آن ها بر روی استند ایکس، آن ها را پیش روی مخاطبین خودتان قرار دهید.

کاربردهای استند ایکس

همانطور که در قسمت قبل نیز به این موضوع اشاره کردیم، از استندهای ایکس به صورت عمده در برپایی نمایشگاه ها و غرفه ها استفاده می شود. این استندها دارای وزن بسیار سبکی بوده که جابه جایی و نصب آن ها را بسیار ساده خواهد کرد.

از این رو از استندهای ایکس به عنوان ساده ترین سازه های نمایشگاهی نیز یاد می شود. بیشترین کاربرد این تجهیزات در نمایشگاه ها، معرفی محصولات، خدمات، ارائه اطلاعات به مخاطبین و … است.

البته این استندها در مکان های بسیار زیادی کاربرد دارند. از جمله می توان به انواع نشست ها، کنفرانس های خبری، جلسات فرهنگی، سیاسی، مذهبی، فروشگاه ها، رستوران ها، مغازه ها، اداره ها و … اشاره کرد.

از آن جایی که این محصولات قابلیت این را دارند که در کمترین زمان ممکن، اطلاعات زیادی را در اختیار مخاطبین قرار دهند، می توان از ان ها در هر مکانی که نیاز به انجام تبلیغات بود، استفاده کرد.

معرفی استند ایکس

مزایای استفاده از استند ایکس

همانطور که در قسمت های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، استندهای ایکس جز پرکاربردترین سازه های نمایشگاهی شناخته می شوند. اما شاید بخواهید بدانید که دلیل این استفاده زیاد از چنین استندهایی چه چیزی می تواند باشد.

از مهمترین مزایای این محصولات می توان به وزن بسیار سبک آن ها اشاره کرد. استند ایکس به گونه ای طراحی شده است تا بتوان آن را به سادگی جابه جا کرد و در هر مکان و فضایی از آن استفاده کرد. همچنین قابلیت نصب آسان آن موجب شده تا تمامی افراد بتوانند بدون هیچگونه مشکلی از آن استفاده کنند.

در کنار این مزایا باید به دوام بسیار مناسب این تجهیزات نیز اشاره کرد. اگر شما شرایط نگهداری از چنین محصولاتی را بلد باشید، می توانید تا سالیان سال از آن استفاده کنید.

در واقع یکی از دلایل محبویت این تجهیزات، همین طول عمر بالای آن هاست. اما یکی از مهمترین مزیت های این استندها در مقایسه با سایر استندهای موجود در بازار این است که شما می توانید از آن ها در هر مکان و فضایی به صورت مجدد نیز استفاده کنید.

مخصوصا در زمان هایی که برای یک نشست یا جلسه موقتی که زمان زیادی به آن اختصاص نخواهد یافت به دنبال یک سازه مناسب می گردید که در سریع ترین زمان ممکن آن را اجرا کنید، بدون شک استند ایکس می تواند بهترین انتخاب شما باشد. همچنین با تغییر دادن بنر چاپی روی آن، می توانید به صورت مجدد از آن در نمایشگاه ها و کنفرانس های مختلف استفاده کنید.

مزایای استفاده از استند ایکس

ابعاد مختلف استندهای ایکس

همانطور که در قسمت های قبل نیز اشاره کردیم، یکی از مهمترین ویژگی های این استندها این است که می توانید آن ها را در هر سایز و اندازه ای که مد نظر دارید، سفارش دهید. بدین صورت بسته به سلیقه و نیازی که دارید، دقیقا به همان چیزی که فکرش را می کنید، دست پیدا خواهید کرد. اما به صورت معمول این استندها دارای اندازه های استانداردی هستند که از پیش تولید شده اند.

این سایزهای استاندارد عبارت اند از:

  • سایز 60 در 160 سانتی متر
  • سایز 200 در 90 سانتی متر

یکی از مهمترین عواملی که بر روی قیمت نهایی یک استند ایکس نیز تاثیر گذار است، همین سایز آن است. هرچه سایز سفارشی شما برای استند افزایش پیدا کند، مسلما هزینه های نهایی شما نیز بیشتر خواهد شد.

انواع مختلف استندهای ایکس

حال که به صورت اجمالی با استند ایکس و مزایای آن آشنا شدید، زمان آن رسیده است که شما را با انواع مختلف این استندها آشنا کنیم. زمانی که شما با مدل های مختلف این محصول آشنایی پیدا کردید، می توانید با آگاهی بیشتر دست به انتخاب بزنید. به صورت کلی استندهای ایکس بسته به نوع متریال های چاپی آن ها دو نوع زیر دسته بندی خواهند شد.

  • استندهای ایکس با چاپ برای فضای داخلی
  • استندهای ایکس با چاپ برای فضای خارجی

ما در ادامه به صورت کامل در خصوص هر کدام از این استندها بیشتر توضیح می دهیم.

معرفی استند ایکس با چاپ برای فضای داخلی

همانطور که در نام این استندها نیز پیداست، از آن ها برای فضاهای داخلی استفاده می شود. نوع چاپ آن ها کتد با روکش لمینت بوده و کیفیت و شفافیت لازم برای به نمایش در امدن را دارند. این سازه ها دارای قیمت ارزان تری بوده و روکش لمینتی آن ها، از آلوده شدن سطح استند، جلوگیری می کند.

معرفی استند ایکس با چاپ برای فضای داخلی

معرفی استند ایکس با چاپ خارجی

نوع دیگری از استندهای ایکس که مخصوص استفاده در فضاهای خارجی هستند، استندهای ایکس با چاپ خارجی است. این استندها به دلیل اینکه در معرض باد، باران، آفتاب و گرد و غبار هستند، از روکشی با متریال هایی مانند بنر، فلکس و .. استفاده می کنند. این مدل از استندها دارای مقاومت بیشتری در مقایسه با استندهای داخلی هستند.

نتیجه گیری

یکی از پرکاربردترین نوع سازه های نمایشگاهی، استندهای ایکس هستند. این استندها دارای حالتی شبیه به X بوده و جنس پایه های نگهدارنده آن از آلومینیوم است. از دلایل محبوبیت استندهای ایکس می توان به وزن سبک آن ها و مقاومت مناسب در برابر فشار و ضربه اشاره کرد.

استندهای ایکس قابلیت استفاده در نمایشگاه ها، نشست ها، کنفرانس ها و … را داشته و می توانید با استفاده از آن ها، تبلیغات خودتان را در اختیار مخاطبین قرار دهید. از مهمترین استندهای ایکس، می توان به استندهایی با چاپ داخلی و خارجی اشاره کرد. برای خرید استندهای کاربردی می توانید از محصولات مجموعه چاپان دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *