سازه های نمایشگاهی

جای کاتالوگ

معرفی استند کاتالوگ فلزی

جای کاتالوگ در تبلیغات و ادارات چه کاربردی دارد؟ تصورش را بکنید که برای ارائه انواع کاتالوگ های محصولاتتان قرار باشد آن ها را بر روی یک میز و یا یک طاقچه ای قرار دهید.

مسلما بعد از گذشت چند وقت متوجه آشوب بسیار زیادی در نظم اولیه کاتالوگ ها خواهید شد. بعد از این اتفاق مطمئنا شما به دنبال پیدا کردن یک راه حل برای از بین بردن چنین مشکلی می گردید. درواقع این مشکل مهندسین را وا داشته است تا دست به تولید یک محصول مخصوص نگهداری کاتالوگ ها بزنند. این محصول جای کاتالوگ یا استند کاتالوگ نام دارد.

جای کاتالوگ

جای کاتالوگ چیست؟

جای کاتالوگ که بعضا آن را با نام استند کاتالوگ نیز می شناسند، پایه نگهدارنده ای است که از آن برای نگهداری و از آن مهمتر، نمایش انواع کاتالوگ، بروشو، کتاب، روزنامه و … استفاده می شود. این سازه های نمایشگاهی را می توان در برپایی هر نوع غرفه ای در نمایشگاه ها و رویدادها استفاده کرد. البته مرزهای استفاده از این محصول از این نیز فراتر رفته و امروزه از آن در هر شرکتی، اداره ای و یا مکانی که چندین کاتالوگ برای ارائه به مشتریان خود داشته باشد، استفاده می کنند.

باید بدانید که این استندها دارای انواع مختلفی بوده که از هر کدام از آن ها در مکان های متفاوتی استفاده می شود. درواقع وجود مزیت های بیشماری که در استفاده از چنین استندهایی وجود دارد، استفاده از جای کاتالوگ در بین افرادرواج بسیار زیادی پیدا کرده است. طبقات مختلف کاتالوگ می تواند بسته به نیاز مشتری تغییر پیدا کند. شما می توانید با توجه به نیاز و توقعی که از یک جای کاتالوگ دارید، یکی از آن ها را انتخاب کنید.

جنس جای کاتالوگ از چیست؟

شاید برای شما هم سوال ایجاد شده باشد که این سازه های نمایشگاهی را از چه جنسی تولید می کنند؟ امروزه در صنعت جای کاتالوگ ها را بیشتر از پلکسی گلاس شفاف تولید می کنند. این جنس دارای جذابیت های و زیبایی به خصوص است که می تواند به سرعت توجهات مختلف را به خودش جلب کند. همچنین پلکسی گلاس به دلیل روکشی که دارد، در حین استفاده به سطح کاتالوگ ها آسیبی وارد نمی کند و از خراشیدگی و خط افتادگی بر روی این محصولات جلوگیری به عمل می آورد.

البته می توان در ساخت این محصولات از سایر متریال هم استفاده کرد. برای مثال برخی از افراد به استفاده از جای کاتالوگی فلزی علاقه مند هستند. همچنین می توان از چوب یا MDF نیز برای تولید این استندها استفاده کرد.

اما مزیتی که پلکسی گلاس ها در مقایسه با چنین متریال هایی دارند، موجب شده است که جای کاتالوگی های پلکسی گلاس، محبوبیت بیشتری داشته باشند. یکی از این مزایا، قیمت مناسب چنین سازه هایی است. مجموعه چاپان با در نظر گرفتن تمام متریال های جدید و به روز اقدام به تولید استند‌های کاتالوگی کرده است؛ که شما می توانید این محصول را به صورت حضوری خریداری نمایید.

جای کاتالوگ چیست؟

موارد کاربرد جای کاتالوگی

یکی از اصلی ترین مکان هایی که امروزه از این استندها استفاده می کنند، نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف است. شرکت ها و افراد مختلفی که در این نمایشگاه ها حضور پیدا می کنند با خودشان انبوهی از کاتالوگ های مختلف را به همراه می آوردند که یا اطلاعات مختلفی را در اختیار مخاطبین قرار می دهد و یا اینکه به تبلیغ محصولات و خدمات آن ها می پردازد. بدون شک هر غرفه ای به حداقل یکی از این جای کاتالوگی ها برای نگهداری هرچه بهتر کاتالوگ های خودش نیاز پیدا می کند.

اما نمایشگاه ها تنها مکان هایی نیستند که از استند جای کاتالوگ استفاده می کنند. می توان رد پای چنین محصولاتی را در رستوران ها، فروشگاه های مختلف، مراکز تجاری، مراکز اداری، بانک ها و … نیز مشاهده کرد.

به زبان ساده تر می توان عنوان کرد که در هر مکانی که بروشور، کتاب، مجله و از همه مهمتر کاتالوگ برای ارائه به مراجعه کنندگان وجود داشته باشد، می توان از جای کاتالوگ استفاده کرد.

مزایای استفاده از استند کاتالوگ

مسلما مهمترین و اصلی ترین دلیل استفاده از چنین محصولاتی این است که از بهم ریختن و نامظنم شدن کاتالوگ ها جلوگیری به عمل آورده شود. این سازه ها به نگهداری هر چه بهتر کاتالوگ ها کمک می کنند و از آسیب رسیدن به آن ها در زمان استفاده، جلوگیری به عمل می آورند.

همچنین می توانند به سادگی دسترسی کابرین و مراجعه کنندگان به انواع مختلف کاتالوگ های موجود را، ساده تر کنند. یکی دیگر از ویژگی های جای کاتالوگ این است که می توانند هر چه بهتر کاتالوگ ها را در دید مخاطب قرار دهند.

مخاطب با برخورد با یک جای کاتالوگ که محصولات با نظم و ترتیب بر روی آن ها قرار گرفته است، بسیار ساده تر می تواند دست به انتخاب بزند. در کنار این ویژگی ها باید بگوییم که این استندها فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و در غرفه هایی که با محدودیت فضا روبرو هستید، می توانید به سادگی با استفاده از آن ها، مشکلات خودتان را برطرف کنید. همچنین به دلیل داشتن وزن سبک و پایین، قابلیت حمل و قرارگیری بسیار ساده ای داشته و استفاده از آن ها را راحت تر از قبل خواهد کرد.

مزایای استفاده از استند جای کاتالوگ

انواع مختلف استندهای کاتالوگ

باید بدانید که این استندها، دارای انواع مختلفی هستند که بسته به نیاز و یا سلیقه خودتان می توانید یکی از ان ها را انتخاب کنید. از مهمترین انواع جای کاتالوگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استند کاتالوگ پلکسی
  • استند کاتالوگ فلزی
  • استند کاتالوگ تریبون دار

معرفی استند کاتالوگ پلکسی

همانطور که از نام چنین استندهایی نیز پیدا است، در ساخت آن ها از پلکسی و آلومینیوم استفاده شده است. بیشتر آن ها دارای شکلی زیگزاگی بوده که از هر دو سو قابل استفاده هستند. اما برخی از انواع آن ها تنها یک طرفه بوده و از یک سو می توانید از آن ها بهره ببرید.

معرفی استند کاتالوگ فلزی

در کنار نوع قبلی، جای کاتالوگ فلزی یکی دیگر از انواع مختلف این استندها می باشد. این سازه ها دارای طبقات مختلفی بوده که از آن ها می توانید برای نگهداری انواع کاتالوگ، مجله و روزنامه استفاده کنید. از مهمترین ویژگی های این سازه های فلزی می توان به مقاومت بالا و استحکام زیاد آن ها اشاره کرد.

معرفی کاتالوگ استند تریبون دار

این مدل از استندهای جای کاتالوگی علاوه بر اینکه فضایی برای نگهداری کاتالوگ ها درون خود دارند، می توانند به عنوان تریبون نیز مورد استفاده قرار بگیرند. این کاربرد دوگانه از آن ها، محبوبیت جای کاتالوگ تریبون دار را افزایش داده است.

نتیجه گیری

در هر مکانی که شما نیاز به ارائه کاتالوگ یا مجله به مشتریان خودتان هستید، بدون شک باید از جای کاتالوگی استفاده کنید. این استندهای نمایشگاهی می تواند از بهم ریختن کاتالوگ ها جلوگیری کرده و همچنین از آن ها در برابر پارگی و خط خوردگی محافظت نماید.

جای کاتالوگ ها را می توان در انواع نمایشگاه ها، فروشگاه ها، رستوران ها، کنفرانس ها و … استفاده کرد. از مهمترین انواع جای کاتالوگ می توان به جای کاتالوگ پلکسی، فلزی و تریبون دار اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *