چاپ پلات لمینت

چاپ تخته شاسی

چاپ تخته شاسی

چاپ تخته شاسی چه کاربردی دارد؟ از زمان های قدیم، افراد برای اینکه بتوانند تصاویر خودشان را ثبت کنند، از انواع و اقسام وسایل استفاده می کرده اند. در ابتدا بر روی سنگ، بعد از آن بر روی چوب درختان و سپس بر روی کاغذها، فرایند چاپ را انجام می دادند.

اما رفته رفته با پیشرفت علم و تکنولوژی، وسایل و اسباب تازه ای برای چاپ به بازار ورود پیدا کردند. یکی از این وسایل که بعد از معرفی به بازار به صورت عمده مورد استفاده قرار گرفت. تخته شاسی بود. بر روی این تخته ها می توان هر نوع نقش و یا طرحی را به سادگی چاپ کرد. برای اینکه بتوانید یک چاپ با کیفیت بر روی تخته های شاسی را تجربه کنید، بهتر است به سراغ مجموعه چاپان بروید. چرا که با استفاده از دستگاه های مدرن می تواند چاپ با کیفیتی را داشته باشد.

چاپ تخته شاسی

تخته شاسی چیست؟

مسلما همه افراد در زندگی خود حداقل یک بار به این تخته ها برخورد کرده اند. تخته شاسی جسمی چوبی است که می توان انواع طرح ها و تصاویر را بر روی آن به چاپ رساند. این تصاویر می توانند تصاویر شخصی و عکس های خاطره انگیز افراد باشند، یا طرح های تبلیغاتی یک شرکت برای معرفی محصولات و یا خدمات خود. از ان جایی که این تخته ها وزن سبکی داشته به سرعت در بین افراد مختلف، رواج پیدا کرده اند. امروزه به کمک روش های مختلف می توان تصاویر باکیفیتی را بر روی این تخته های شاسی پیاده سازی کرد.

درواقع همین کیفیت نهایی کار بر روی تخته شاسی ها بوده است که آن ها را این چنین دربین اقشار مختلف جامعه محبوب کرده است. تخته شاسی ها می توانند در هر اندازه و سایزی که مشتری مد نظر داشته باشد، تولید شوند.

بیشتر از آن ها برای چاپ تصاویر استفاده می شود، اما نمی توان نقش آن ها را در تبلیغات مختلف نادیده گرفت. شرکت ها و کسب و کارهای زیادی به کمک این تخته ها می توانند محصولات خودشان را به مشتریان معرفی کنند یا اطلاعات به خصوصی را در اختیار کاربران قرار دهند.

یکی از ویژگی های مثبت این تخته ها، قابلیت نصب راحت آن ها است. شما می توانید بسته به سلقیه خودتان تخته های شاسی را در هر کجا که دوست دارید، نصب کنید.

جنس تخته شاسی ها از چیست؟

امروزه تخته شاسی ها را در جنس هعای مختلفی تولید می کنند. از مهمترین این جنس ها می توان به تخته های سه لایه با جنس فیبر، انواع مختلف چوب های مستحکم و با دوام، ورق های مختلف MDF و … اشاره کرد.

البته در برخی از موارد می توان در کناره های این تخته ها از نوار PVC نیز برای بالا بردن استحکام و زیبایی بیشتر نیز استفاده کرد. مهمترین عامل در مشخص کردن جنس تخته شاسی ها، استحکام و دوام مواد است.

متریال هایی که برای ساخت تخته های شاسی مورد استفاده قرار می گیرند باید بتوانند تحمل انجام فرایند چاپ بر روی خود را داشته باشند. امروزه بیشتر تخته های شاسی را از جنس MDF تولید می کنند. این متریال دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و می تواند تصویر نهایی بسیار باکیفیتی را به شما ارائه کند.

تخته شاسی چیست؟

مزایای استفاده از تخته های شاسی

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، تخته های شاسی به صورت وسیع و گسترده ای مورد استفاده واقع می شوند. دلیل این استفاده زیاد، مزایای بسیار زیادی است که این تخته ها در اختیار افراد مختلف قرار می دهند.

یکی از این مزایا، قیمت مناسب تخته های شاسی است. امروزه شما می توانید با یک هزینه کم، یک تصویر زیبا بر روی این تخته ها چاپ کنید. از سوی دیگر به دلیل وزن پایینی که دارند، حتی درزمانی که در سایزهای بزرگ چاپ می شوند، قابلیت حمل و جابه جایی مناسبی دارند و می توانید با کمترین انرژی آن ها را تکان دهید.

سهولت در جابه جایی و نصب این تخته ها، استفاده آن را در بین تمامی افراد، رواج داده است. در کنار این مزایا، می توان به قابلیت چاپ در تمامی سایزها و اندازه ها نیز اشاره کرد.

برش این تخته ها ساده بوده و این امکان را در اختیار مشتریان قرار می دهد که بسته به نیاز و سلیقه خودشان، سایزهای مختلف این تخته را انتخاب کنند. از سوی دیگر به دلیل جنس چوبی این تخته ها، جذب رنگ به سادگی انجام می گیرد و کیفیت نهایی کار به حد اعلا خود خواهد رسید. می توان تخته شاسی ها را در ضخامت های مختلف انتخاب کرد.

از سوی دیگر، ماندگاری این تخته ها بسیار بالا بوده و به دلیل نفوذ ناپذیری آن ها در برابر آب، می توان مدت های زیادی از آن ها هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی استفاده کرد.

مزایای استفاده از تخته های شاسی

موارد کاربرد تخته شاسی ها

همانطور که اشاره کردیم، امروزه این تجهیزات به صورت عمده در گالری ها، عکاسی ها و توسط افرادی استفاده می شوند که علاقه مند هستند تصاویر خودشان را به چاپ برسانند.

از سوی دیگر به دنبال راهی هستند که این تصاویر چاپ شده، مدت زمان زیادی قابلیت استفاده را داشته باشند. تخته شاسی به دلیل داشتن چنین مزایایی، به عنوان یک متریال مناسب برای این کار انتخاب می شود.
اما نباید فراموش کرد که امروزه کسب و کارهای زیادی برای انجام تبلیغات محصول و یا خدمات خودشان از این تخته های شاسی استفاده می کنند. شما می توانید به سادگی رد پای این تجهیزات را در انواع نمایشگاه ها، رستوران ها، جلسات مختلف، کنفرانس ها، نشست ها، فروشگاه ها، دفاتر اداری و … مشاهده کنید. از سوی دیگر بسیاری از افراد از این تخته های برای زیباتر کردن دکوراسیون فضاهای خودشان استفاده می کنند.

انواع مختلف تخته شاسی بسته به ضخامت آن ها

یکی از روش های دسته بندی تخته شاسی ها، دسته بندی آن ها بر اساس ضخامت آن ها است. در واقع تخته های شاسی را می توان در ضخامت های گوناگونی تولید کرد. این ضخامت می تواند به صورت مستقیم بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر گذار باشد. از مهمترین ضخامت هایی که تخته های شاسی دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تخته شاسی 3 میل
  • تخته شاسی 4 میل
  • تخته شاسی 8 میل
  • تخته شاسی 16 میل
  • تخته شاسی 30 میل

اما باید بدانید که در بین این ضخامت ها، تخته شاسی 8 میل و تخته شاسی 16 میل، بیشترین استفاده را دارند.

نتیجه گیری

یکی از پرکاربردترین روش های چاپ تصاویر، چاپ آن ها بر روی تخته شاسی است. این تخته ها از متریال های مختلفی تولید می شوند اما مهمترین آن ها، MDF است. برای اینکه بتوان یک چاپ با کیفیت بر روی این نوع تخته ها انجام داد از چاپ پلات لمینت استفاده می شود.

این تخته ها دارای عمر طولانی بوده و به دلیل مقاومت مناسبی که دارند، قابلیت استفاده در فضاهای داخلی و خارجی را پیدا کرده اند. تخته های شاسی را می توان هم برای چاپ تصاویر شخصی انتخاب کنید، هم برای انجام تبلیغات مختلف. از مهمترین ضخامت این تخته های می توان به ضخامت 8 میل و 16 میل اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *