تابلو سازی

تابلو حروف پلاستیک

تابلو حروف پلاستیک لبه هندی

تابلو حروف پلاستیک چه کاربردی دارد؟ افراد و شرکت های مختلف برای موفقیت در زمینه تبلیغات خود، دست به استفاده از شیوه های مختلفی می زنند. از تبلیغات در شبکه های مختلف مجازی گرفته تا چاپ انواع بروشور و … همه و همه شیوه های مختلف تبلیغاتی هستند.

در این میان یکی از بهترین راه ها برای معرفی مغازه، شرکت، دفاتر اداری و … استفاده از تابلوهای مختلف است. امروزه بهره گرفتن از یک تابلو برای چنین موقعیت هایی بسیار گسترده شده است. یکی از انواع مختلف تابلوهای مورد استفاده، تابلو حروف پلاستیک است.

تابلو حروف پلاستیک

تابلو حروف پلاستیک چیست؟

این مدل از تابلوها همانطور که از نامشان پیداست، از جنس پلاستیک هستند. حروف در تابلوهای پلاسیتک به صورت برجسته بوده و در بسیاری از آن ها، نورپردازی داخلی نیز به زیباتر شدن نتیجه نهایی، کمک شایانی می کند.

استفاده از این مدل تابلوها سالیان سال است که توسط افراد مختلف صورت می گرفته است. با اینکه امروزه مدل های مختلفی در تابلو سازی مانند تابلو حروف فلز یا تابلوهای چلنیوم به بازار معرفی شده اند، اما همچنان طیف وسیعی از افراد، علاقه مند به استفاده از تابلو حروف پلاستیک هستند.

همانطور که اشاره شد، در طیف وسیعی از این تابلو حروف پلاستیک، ما شاهد نورپردازی های زیبایی هستیم. این نورپردازی ها در گذشته به کمک گاز نئون صورت می گرفته است. از این رو برخی شاید این تابلوها را با نام تابلو نئومن پلاستیک بشناسند.

اما از آن جایی که این گازها بعد از گذشت مدتی نیاز داشتند تا مجددا شارژ شوند، امروزه کمتر از آن ها استفاده می شود. به جای گاز نئون، لامپ های مختلف LED و smd به بازار وارد شدند. اضافه شدن این مدل از لامپ ها، باعث جذابیت بیشتر تابلو حروف پلاستیک شده است.

تفاوت های موجود بین تابلو پلاستیک و تابلو چلنیوم

از آن جایی که بین تابلو حروف پلاستیک و تابلو حروف چلنیوم تبلیغاتی تشابهات بسیار زیادی از جمله شکل و نوع نورپردازی وجود داردف ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند که این دو مدل یکی هستند.

اما باید بدایند که هر دو این تابلوهای حروف برجسته، دارای تفاوت هایی با یکدیگر می باشند. از مهمترین تفاوت های موجود بین تابلو حروف پلاستیک و تابلو چلنیوم می توان به جنس این حروف اشاره کرد. در تابلوهای حروف پلاستیک، از یک نوع پلاستیک با نام پلکسی گلاس استفاده می شود که خود نوعی پلی کربنات شفاف است.

این مدل از پلاستیک دارای مقاومت بسیار بیشتری در برابر شیشه های معمولی است و می تواند به سادگی طول عمر تابلو را افزایش دهد. از سوی دیگر در تابلوهای چلنیوم شاهد این هستیم که لبه های آن به وسیله فلز آلومینیوم به یکدیگر متصل شده اند.

در حالی که در تابلوهای حروف پلاستیک هیچ گونه فلزی وجود ندارد و تمامی اتصالات به کمک پلاستیک انجام شده است. این امر می تواند به سادگی بر روی قیمت نهایی و همچنین وزن و استحکام آن ها، تاثیر زیادی بگذارد.

تفاوت های موجود بین تابلو پلاستیک و تابلو چلنیوم

عوامل موثر بر روی قیمت تابلو حروف پلاستیک

یکی از دغدغه های مهم افراد در زمان خرید، توجه به قیمت محصول خریداری شده است. بسیاری از مشاغل به دنبال استفاده از مقرون به صرفه ترین مدل های تابلوهای حروف برجسته هستند.

برای این دسته از افراد، استفاده از تابلو حروف پلاستیک می تواند بسیار مناسب باشد. از آن جایی که قیمت پلاستیک در مقایسه با فلز می تواند پایین تر باشد، در نتیجه می توان توقع داشت که تابلوهای حروف پلاستیک، دارای قیمت کمتری نسبت به تابلو های فلزی باشند.

اما باید بدانید که عوامل گوناگونی می تواند بر روی قیمت نهایی یک تابلو، مانند تابلو حروف پلاستیک تاثیر بگذارد. از جمله ابعاد کار است. کاملا طبیعی است اگر بگوییم که هر چه ابعاد تابلو حروف برجسته پلاستیکی بیشتر باشد،

قیمت آن هم افزایش پیدا می کند. از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی هزینه این مدل از تابلوها، می توان به متریال های دیگر به کار رفته اشاره کرد. در برخی از انواع مختلف این تابلو ها علاوه بر حروف پلاستیکی، از متریال های دیگری مانند صفحات پی وی سی و کامپوزیت استفاده می شود که می تواند قیمت نهایی را افزایش دهد.

مزایای استفاده از تابلوهای پلاستیک

همانطور که در قسمت های قبلی نیز اشاره کردیم، حتی با اینکه تابلوهای جدیدتر و مدرن تری مانند تابلوهای فلزی و چلنیوم به بازار ورود پیدا کرده اند، اما بازهم استفاده از تابلو حروف پلاستیک، محبوبیت بالایی دارد.

دلیل این امر نیز مزایا و ویزگی های منحصر به فرد این تابلوهاست. از مهمترین این مزایا می توان به تنوع بسیار بسیار بالای تابلوهای حروف پلاستیک اشاره کرد. مشتریان می تواند بسته به سلیقه و نیاز خودشان، هر نوع رنگ و هر گونه طرحی که دوست دارند را سفارش دهند.

بدین صورت می توان به سادگی از رنگ های مختلف در تابلوهای حروف پلاستیک اشاره کرد. از تابلوهای حروف پلاستیک طلایی، مشکی، سفید، آبی، نقره ای و …. می توان به عنوان پرطرفدار ترین نوع این تابلوها اشاره کرد.

انواع مختلف تابلوهای پلاستیک

در این قسمت قصد داریم تا شما را با انواع مختلف تابلو حروف پلاستیک آشنا کنیم تا متوجه شوید، زمانی که از تنوع زیاد این تابلوها صحبت می کنیم، دلیل آن چه می تواند باشد. از مهمترین این تابلوها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  ساده
  •  پلکسی دوبل
  •  لبه هندی
  • گلاس لایه لایه
  •  لبه کنشکاف
  •  رویه استیل

این مدل از تابلوهای حروف پلاستیک جز ساده ترین تابلوهای پلاستیک بوده و از هیچ گونه تجهیزات جانبی استفاده نمی کنند. در ساخت آن ها نیز تنها از پلاستیک بهره برده شده است. اما نباید این نکته را به پای ضعف آن ها قرار داد. این مدل ها می توانند در عین سادگی، زیبایی بصری بالایی داشته باشند. همچنین دربین تمامی مدل های حروف پلاستیک، این مدل دارای قیمت بسیار مناسب تری است.

عوامل موثر بر روی قیمت تابلو حروف پلاستیک

  • تابلو حروف پلاستیک پلکسی دوبل

همانطور که گفته شد، یکی از متریال های به کار رفته در تابلو  پلاستیک، پلکسی ها هستند. این پلکسی ها بر روی حروف قرار می گیرند و به کمک نورپردازی که در زیر آن ها وجود دارد، نمای جذابی را ایجاد خواهند کرد. حال اگر بر روی حروف از دو مدل پلکسی یکسان و یا مختلف استفاده شود، نوع تابلو به تابلو حروف پلاستیک پلکسی دوبل، تغییر پیدا می کند. به کمک ترکیب دو پلکسی، می توان جذابیت بیشتری به طرح های این مدل از تابلوها بخشید.

  • تابلو حروف پلاستیک لبه هندی

نوع دیگری از تابلوهای پلاستیک که کارکرد بسیار زیادی در صنعت دارند، تابلوهای حروف پلاستیک لبه هندی هستند. در لبه های این تابلو ها از نوعی آکذلیک استفاده می شود که می تواند به صورت مماس، لبه ها را به صفحه اصلی، بچسباند. همچنین می توان در قسمت پشتی و زمینه کار نیز از متریال هایی مانند پی وی سی یا کامپوزیت برای زیبایی بیشتر استفاده کرد.

نتیجه گیری

یکی از جذاب ترین و در عین حال پرکاربردترین نوع تابلوهای تبلیغاتیف تابلوهای حروف برجسته پلاستیکی هستند. این مدل از تابلوها از پلاستیک و پلکسی استفاده می کنند. برخلاف تابلوهای چلنیوم این مدل از تابلوها تنها از پلاستیک در ساخت خودشان بهره گرفته اند.

از مزایای بزرگ تابلو حروف پلاستیک، می توان به تنوع بسیار بالای طرح و رنگ اشاره کرد که دست مشتری را در هنگام خرید باز می گذارد. تابلو حروف پلاستیک ساده، پلکسی دوبل، لبه هندی، کنشکاف و …. از مهمترین انواع این مدل از تابلوهای تبلیغاتی هستند. شما برای خرید این محصول با کیفیت می توانید از طریق مجموعه چاپان اقدام کرده و از شرایط ویژه آن بهره مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *